Jump to content

Molim savjete uslikala me multanova kraj znaka ogr.


prhud

Preporučene objave

Dosla mi je doma kazna da sam pocinio prometni prekrsaj kaznjiv po cl.53 st.5 zakona o sigurnosti na cestama.

Koliko sam shvatio zakon to je kazna 1000kn bez kaznenog boda.

 

Danas sam isao pogledati sliku i slikali su me odostraga! :-?

Nekih 100m ispred mene se vidi znak ogranicenja 70kmh, a ja sam vozio 81 kmh.

 

Dali imam osnove za zalbu?

Pitao sam dolje policajca i on mi je rekao da tu kaznu ne mogu zamjeniti za opomenu, dali je to istina?

 

Koje su mi druge opcije, novca za platiti kaznu nemam, nisam niti siguran dali sam ja vozio ali 2000-5000kn nebi riskirao.

 

Hvala unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali se moze zamjeniti ova kazna za opomenu?

Ako se moze napisati cu nekoga tko nije kaznjavan posljednju godinu, jer sam ja u prvom mjesecu ove godine vec platio kaznu za brzinu.

 

Dali to sto su me slikali u blizini znaka kakva olakotna okolnost, jer sam nacuo da nebi smjeli mjeriti brzinu 300m od znaka ogranicenja. Dali je to tocno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prema Pravilniku prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila neće se utvrđivati u zoni od 100 metara od postavljenog prometnog znaka. Ali logično zavisi koji je znak bio ispred tog tvog znaka.

 

Prema tom istom Pravilniku: Uređajima s video-foto i foto zapisom, u pravilu se prekršitelji prometnih propisa snimaju s

prednje strane. Ti možeš tražit te fotografije, ali ćeš i platiti iako i dobiješ samo mjeru pisanog upozorenja na sudu.

 

Prema Prekršajnom zakonu, čl. 43. za novčane kazne do 5.000 kn možeš dobiti mjeru opozorenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovjek se sam ispravio i ne treba više o tom plaćanju.

 

Ispravili ste se i vi sami, ograničenje je bilo 50, čist prekršaj.

 

Sve je bilo zakonito od strane policije.

 

Predlažem vam da pišete prigovor u kojem priznajete prekršaj i tražite manju sankciju ako imate dokaze (nezaposlenost, mala plaća i sl.) da bi vam tih 1.000 kuna ugrozilo životnu egzistenciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija