Jump to content

čl 114. kz


rider

Preporučene objave

Može li mi tko pojasniti članak 114. Kaznenog zakona, odnosnio što se misli pod "...dostupnost radnog mjesta i dužnosti svakomu pod jednakim uvjetima, ..." ?

 

Članak 114.

„Tko uskrati ili ograniči građaninu pravo na rad, slobodu rada, slobodni izbor zvanja ili zaposlenja, dostupnost radnog mjesta i dužnosti svakome pod jednakim uvjetima, pravo na zaradu, zakonom određeno radno vrijeme i odmor, prava iz zdravstvenog ili mirovinsko-invalidskog osiguranja, prava na posebnu zaštitu određenih skupina radnika, prava iz nezaposlenosti, prava u svezi s porodom, materinstvom i njegom djece ili druga prava iz rada što su utvrđena zakonom, sudskom odlukom ili kolektivnim ugovorom, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.“

 

... da li su mi povrijeđena prava ako imam važeći ugovor o radu, a nadređeni mi je na način da je poslao obavijest mailom zaštitarima na porti, zabranio pristup radnom mjestu i obavijestio ih da više nisam djelatnik tvrtke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rider je napisao:

 

 

... da li su mi povrijeđena prava ako imam važeći ugovor o radu, a nadređeni mi je na način da je poslao obavijest mailom zaštitarima na porti, zabranio pristup radnom mjestu i obavijestio ih da više nisam djelatnik tvrtke?

 

Vaš poslodavac nije 'samo tako' naredio zaštitarima da Vas ne puste na radno mjesto.

Očito ste se teško ogriješili o poslodavca, radne obaveze, skrivili veliku štetu,... (ili je poslodavac u to uvjeren).

 

Budite uvjereni da će poslodavac u ovakvom slučaju na kaznenu prijavu reagirati istom protiv Vas.

 

Korisno bi bilo da opišete kako je došlo do ove situacije.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Felixx,

 

Poslodavac me optužio da sam sudjelovao u navodnoj krađi materijala za kojeg se tereti drugi kolega. Ponudio mi je sporazumni otkaz no nisam ga prihvatio jer nisam u "tome" sudjelovao. Istog trenutka mi je usmeno rekao da sam dobio izvanredni otkaz i poslao mail sa zabranom. Ja sam otišao na bolovanje jer se već lijećim neko vrijeme (šifra F43.0,a za što i smatram da je glavni razlog da me se žele riješiti). U Zakonskom roku ulažem zahtjev za zaštitu prava i vezano na usmeni otkaz (nedopuštenog takvog otkaza)i dobivam odgovor poslodavca da nisam dobio otkaz. U isto vrijeme dobivam i pisani zahtjev da se očitujem radi skrivljeng ponašanja radnika sa sasvim neke druge navode koji nemaju veze sa navodnom krađom. Uglavnom tereti me se za situacije koje ili nisu istina ili su praksa u poslovanju tvrtke te ih na način kako su opisane izvode i drugi djelatnici u mom rangu.

Sava navedeno se događa nakon mojeg zahtjeva direktoru odjela da me neposredni nadređeni psihički maltretira i da tražim zaštitu. Radi toga se i liječim pod navedenom dijagnozom.

Inače, prema organizaciji tvrtke nit neposredni nadređeni niti direktor odjela nisu ovlašteni za zastupanje tvrtke niti donošenje navedenih njihovih odluka vezano za rad i radne odnose.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li odgovor stručnjaka vezano za pitanje i predmet?

 

rider je napisao:

Felixx,

 

Poslodavac me optužio da sam sudjelovao u navodnoj krađi materijala za kojeg se tereti drugi kolega. Ponudio mi je sporazumni otkaz no nisam ga prihvatio jer nisam u "tome" sudjelovao. Istog trenutka mi je usmeno rekao da sam dobio izvanredni otkaz i poslao mail sa zabranom. Ja sam otišao na bolovanje jer se već lijećim neko vrijeme (šifra F43.0,a za što i smatram da je glavni razlog da me se žele riješiti). U Zakonskom roku ulažem zahtjev za zaštitu prava i vezano na usmeni otkaz (nedopuštenog takvog otkaza)i dobivam odgovor poslodavca da nisam dobio otkaz. U isto vrijeme dobivam i pisani zahtjev da se očitujem radi skrivljeng ponašanja radnika sa sasvim neke druge navode koji nemaju veze sa navodnom krađom. Uglavnom tereti me se za situacije koje ili nisu istina ili su praksa u poslovanju tvrtke te ih na način kako su opisane izvode i drugi djelatnici u mom rangu.

Sava navedeno se događa nakon mojeg zahtjeva direktoru odjela da me neposredni nadređeni psihički maltretira i da tražim zaštitu. Radi toga se i liječim pod navedenom dijagnozom.

Inače, prema organizaciji tvrtke nit neposredni nadređeni niti direktor odjela nisu ovlašteni za zastupanje tvrtke niti donošenje navedenih njihovih odluka vezano za rad i radne odnose.

:vrti:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija