Jump to content

Razvod- nedolazak na raspravu


Usamljena

Preporučene objave

Suprug je podnio tužbu za razvod braka.Pošto ja smatram da naš brak se još uvijek može spasiti, nemam se namjeru pojaviti na raspravi.Zanima me može li se brak razvesti ako tuženi supružnik(ja)ne dođe na zakazanu raspravu, odn. dali to povlači neke pravne posljedice?Zanima me i dali se na sudu dokazuje ono što je navedeno u tužbi,odn. dali se pozivaju svjedoci, i uopće kakav je postupak? Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rastavu braka nije mogoće spriječiti samo odugovlačiti.

radi osobnog intersa bilo bi bolje biti nazočan na raspravi

iznositi svoje dokaze (u svezi podjele bračne stečevine itd.)

 

na zahtjev protivne strane sud može donijeti odluku kojom se usvaja zahtjev protivne strane .

presuda zbog izostanka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema razloga da se ne pojavite na prvom ročištu. Ionako će vas tada uputiti na posredovanje, pa ćete imati priliku izraziti svoj stav da ne smatrate vaše bračne odnose teško i trajno poremećenima. Ali, ako jedno ustraje u tvrdnji kako smatra da su i teško i trajno poremećeni, takvima će se i utvrditi jer je za brak potrebno ipak dvoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru, ali me zanima još jedna stvar.Radi se o podjeli bračne stečevine. Naime, mi posjedujemo obiteljsku kuću i u njoj živimo više od 20 g. Po kojem zakonu će biti podjela,po novom obiteljskom zakonu ili po zakonu koji je bio u ono vrijeme kad smo mi uselili u kuću? Ja nisam godinama radila zbog djece, a sve glasi na supruga. Znači li to da ja imam pravo samo na neki "nužni" dio, ili ću morati dokazivati koliko sam uložila, ili što? molim za pojašnjenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija