Jump to content

govor mržnje na internetu


jadran1

Preporučene objave

Na forumu vjerskog portala Križ života opisauje se kako je jedna časna sestra izbacila čovjeka iz crkve zbog njegovog drugačijeg svjetonazora i krive "vjere"

Jedan forumas postupak časne setre je pozdravio što predstavlja govor mržnje kažnjiv zakonom rh.Zanima me može li se ovaj govor mržnje prijaviti bez odlaska u lokalnu policijsku postaju.Prilažem tekst i link;

 

 

rafael piše:

kršćanstvo je jedno a crkvena dogma i razni pravci u vjeri drugo.Ja nigdje u bibliji ne nalazim pojam katoličke crkve niti protestantske niti ijedne druge nego jednostavno crkve.Dogme i podjele i institucije su nastale kasnije.U tom smislu je kršćanstvo spojivo sa sai babom no ne i sa dogmom,NItko mo nemoze osporavati moje kršćanstvo zato što nisam dogmatik.Znam čovjeka kojeg su časne sestre izbacile iz crkve zbog sai babe,ljudi imali problema na poslu i sl.A po zavrsetku tvog posta vidim da blage veze nemas o čemu pričaš.Avatar je isto što i bog.Nemoras vjerovati u avatarstvo no nemozes ni odredjivati što jest a sto nije.I ne "mjesam" ja sai babu u kršćanstvo nego on svojim poslanjem pripada istini u svakoj religiji pa tako i kršćanstvu.Ako to nekome smeta ima mehanizama da me se izbaci sa foruma no protiv istine se nemoze ništa.

 

 

ti si prijatelju u velikoj zabludi

bar po pitanju kršćanstva

i molim te odkuda ti to da je avatar i Bog jedno te isto ?

 

svaka čast toj časnoj sestri koja je izbacila sljedbenika sai babe

to je samo dokaz da ima nešto u glavi i da ne želi da neko dodje u zabludu

zahvaljujuć nekome ko vrijedja Krista

 

a što se tiče sai babe i njegova poslanja

jedino njegovo poslanje je naivcima uzimat lovu

kroz lijepu priču ništa drugo

 

http://www.kriz-zivota.com/forum/hrvatski/religije/4314/sai_baba/stranica/22/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jadran1 je napisao:

 

Jedan forumas postupak časne setre je pozdravio što predstavlja govor mržnje kažnjiv zakonom rh.Zanima me može li se ovaj govor mržnje prijaviti bez odlaska u lokalnu policijsku postaju.

 

Čovjek je iznio svoje uvjerenje.

Nema tu govora mržnje kako ga definira zakon.

 

Nije jasno zašto su časne izbacile čovjeka; razlog je mogao biti opravdan.

 

Može se prijaviti, ali policija neće reagirati.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisu bitne okolnosti izbacivanja niti sam taj čin,radi se o općenitoj podršci nečijeg izbacivanja iz crkve zbog drugačijeg svjetonazora a to po meni jest govor mržnje.Nemoze se opravdavati taj čin na temelju možebitne opravdanosti jer je to nepoznato.Ono sto znamo jest to da je čovjek izbačen jer je pogrešne vjere i to nailazi na odobravanje.Čak i da se izbacivanje nije dogodilo nego je hipotetsko i općenito a nailazi na opravdanje jest govor mržnje,bar po meni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija