Jump to content

odjava sa HZZO-a a da ne odjavim prebivalište??


maki1203

Preporučene objave

pozdrav svima - u roku od 30 dana nisam se prijavila na HZZO po prestanku radnog odnosa i pravnica u službi HZZO-a mi je SAVJETOVALA da podnesem molbu za osiguranjem pa..eto, možda mi je priznaju. Međutim, nije mi rekla sve informacije što se događa kad podnesem molbu. A dogodilo se to da mi HZZO naplaćuje zbog toga 405 kn mjesečno jer me smatraju kao NEOSIGURANA PO DRUGIM OSNOVAMA. Naravno da logike nema da nezaposlena osoba sama sebi plaća 405 kn mjesečno osiguranje za koje nema...ali šta ćete, tako je. Moja ili njihova greška, sad je nebitno.

Rok za žalbu je odavno prošao jer su mi poslali papire da im dugujem 4050 kn čak 10mj kasnije!

Žaliti se ne mogu, a oni lijepo muzu pare.

 

Isto tako su mi rekli da se odjaviti mogu samo ako odjavim prebivalište ili ako se zaposlim. Papire od zapošljavanja čekam jer sam dobila posao u inozemstvu.

No, što se događa ako odjavim prebivalište, osim što gubim osobnu iskaznicu?

Koliko dugo odjava vrijedi i kada bih se mogla ponovno prijaviti na adresi u RH ako i kada se vratim iz inozemstva?

Stvar je u tome što ne trebam odjavljivati prebivalište jer ću se možda vratiti nakon 2 godine...ne znam koliko ću raditi vani :) a ovdje u Zg nisam vlasnik stana u kojem živim, već živim sa majkom, a ona je vlasnik.

hvala unaprijed na pomoći i savjetima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija