Jump to content

Kako do potvrda o (ne)plaćanju doprinosa


Bili9

Preporučene objave

Pokušao sam doći do iznosa i količine uplata na HZMO i HZZO, koje je poslodavac trebao uplatiti, a NIJE, ili je uplatio djelomično i u krivom iznosu, u odnosu na Bruto plaću iz Ugovora o radu.Od tamo su me OTKANTALI, da oni to NEMOGU (NE SMIJU) dati..Na MIROVINSKOM su mi rekli da to mogu dati samo mom odvjetniku!!???

Jedino sam dobio od REGOS-a: Obavijest o novčanoj vrijednosti imovine na osobnom računu člana fonda, sa datumom zadnje promjene od travnja 2010.

Potvrde o uplatama su mi potrebne, da bih pokrenuo Tužbu prema poslodavcu i Prijavu Državnom Inspektoratu za radne odnose, zbog NEUPLATE doprinosa i NEISPLATE plaća.

Pozdrav

Bili9

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam i na Poreznoj. Isti odgovor: Ne mogu dati uvid u te podatke induvidualnoj osobi, već samo tvrtkama...

Što to točno znaći, ne razumijem!!??

Uglavnom, iz starih postova na ovu temu (neisplate plaća i neuplate doprinosa, shvatio sam:(nadam se da sam u pravu, ako nisam ispravite)

1) Ide ZZZP poslodavcu (to sam već odradio)

2) Istekom roka od 15 dana, ako ne dobijem pisani odgovor od Poslodavca, ili ako ne izvrši uplate dugovanja u tom roku,ide:

a)Prijava DIRH (da oni odrade svoj posao, za prekršaje u kojima se nalazi Poslodavac)

b)Prijava ZZMO (da oni postupe po službenoj dužnosti i izvrše naplatu)

c)Prijava ZZZO (da oni postupe po službenoj dužnosti i izvrše naplatu)

d)Privatna tužba Posladavcu koji je ujedno i odgovorna osoba

 

Hvala puno, na pomoći svima.

Pozz

Bili9

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija