Jump to content

molim za savjet


znova108

Preporučene objave

Na komisiji za invalidsku mirovinu sam bio 03.11.2010,treći puta. Danas sam dobio riješenje drugostupanjske komisije hzzmo u kojem mi se nepriznaje pravo na invlidsku mirovinu.Inače liječim se tri godine imam PTSP i Srednje tešku depresivnu epizodu(43.1 i 32.2).Bio sam na dvije dnevne bolnice i imam jedno bolničko ležanje od 20 dana.Od doktorice medicine rada sam ocijenjen sa općom nesposobnošću.Od bolesti imam još i glaukom,oštećenu kralješnicu,kronočni gastritis.Na ovo riješenje što sam dobio imam pravo žalbe u roku od 15 dana,pa bih molio za savjet šta da radim.Dali da se žalim i koliko se čeka na riješenje žalbe ili da ponovo skupim papire i da predam zahtjev,ako mi psiha izdrži ovo me je skoro dotuklo.Radije bih opet u rat nego skupljati toliko papira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma i sam sam kao i večina korisnika ovoga foruma prošao isto šta i vi...i kalkulirao sam.,.oa neču se žalit,radit ču obnovu postupka..pa onda sam se drugi put žalio i tako..uglavnom bezuspješno..pravilo je da nema pravilo..možda bi bilo bolje prikupit još dodatne liječničke dokumentacije pa probati ponovno obnoviti postupak..teško je uopče davati kakve prognoze kako če te proči..zakon su izmjenili..nema više vojne mirovine bez statusa hrvi..a nema vam druge nego se naoružati strpljenjem i ponovno sve proči ispočetka..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znova108 je napisao:

Na komisiji za invalidsku mirovinu sam bio 03.11.2010,treći puta. Danas sam dobio riješenje drugostupanjske komisije hzzmo u kojem mi se nepriznaje pravo na invlidsku mirovinu.Inače liječim se tri godine imam PTSP i Srednje tešku depresivnu epizodu(43.1 i 32.2).Bio sam na dvije dnevne bolnice i imam jedno bolničko ležanje od 20 dana.Od doktorice medicine rada sam ocijenjen sa općom nesposobnošću.Od bolesti imam još i glaukom,oštećenu kralješnicu,kronočni gastritis.Na ovo riješenje što sam dobio imam pravo žalbe u roku od 15 dana,pa bih molio za savjet šta da radim.Dali da se žalim i koliko se čeka na riješenje žalbe ili da ponovo skupim papire i da predam zahtjev,ako mi psiha izdrži ovo me je skoro dotuklo.Radije bih opet u rat nego skupljati toliko papira.

 

Žalbom nemate šta izgubiti. Žalba ne odgađa izvršenje rješenja.

U slućaju da se žalba usvoji možete jedino dobiti u vašu korist, ali to je u slućaju da se usvoji što je rekao bih moguće ali su šanse jako male - ali nije nemoguće.

 

Da sam na vašem mjestu žalio bi se i nastavio liječenje i dalje.

 

Inače na odgovor na žalbu se čeka otprilike 9 mjeseci. Znači ja bi se i dalje liječio i u slućaju da žalba bude odbijena ponovo bi sa novom medicinskom dokumentacijom pokrenuo postupak za priznavanjem prava na invalidsku mirovinu.

 

Inače je sam postupak jako dug i treba puno strpljenja i živaca i malih tabletica popiti kako ne bi eksplodirao, a li eto tako je kako je . Evo osobno se liječim od 2000 godine službeno kod psihijatra i još do dan danas nisam dobio trajno rješenje o statusu rvi-a, kažu još jedna komisija, a asam postupak za priznavanjem statusa pokrenuo sam još davne 2005 godine, dok se u mirovini nalazim od 2007 godine.

 

Eto, vidite koliko je to godina i vremena iza mene i još nisam riješio svoj status 1/1, a popio sam barem 15 kg razno raznih tabletica kako ne bi u razgovorima s vrlim nam službenicima u komisijama puko ko bomba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da..a što se tiče same žalbe ja sam se žalio jer sam tražio opču umjesto profesionalne nesposobnosti..i to je žalba išla krajem 8 mjeseca..i svoj predmet pratim putem interneta na korisničkim stranicama hzmo-a,i baš jučer ukucam malo da vidim kada se predmet vratio iz zagreba i spremljen u arhivu moga područnoga ureda i piše ad acta..hehe..sada čekam kuči riješenje kako sam prošao u žalbi..a vjerovatno odbijen..ali nije dugo tako trajalo..znači 2 i po mjeseca..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

ofit je napisao:

Pozdrav svim braniteljima . Imam jedno pitanje za znalce . U mirovini sam od prošle godine , bio sam 92i93 u pričuvnom sastavu specijalne policije , pa me zanima dali imam pravo na kakav čin . Bez činova sam . Molim za odgovor .

 

Ako ste u mirovini po zakonu o braniteljima onda bi vam činovi igrali ulogu u visini mirovine, ako niste u mirovini po zakonu o braniteljima onda vam činovi ne igraju ulogu.

 

Najbolje otiđite do bivše PU u kojoj ste radili kao pričuvni policajca , te tamo u kadrovskoj službi upitajte imate li pravo ili ne na neko policijsko zvanje koje bi se kasnije od strane hzmo-a moglo pretvoriti u vojni čin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto ti ga...ja imam trajno rvi 30 % već godinama,u mirovini(prof.) sam godinu dana jučer dobio rješenje za opču ali bez povečanja postotka 40 %rat,60 civil..bio u specijalnoj i hv kad sam prošle godine pitao pravnika u hzmo dali imam pravo na čin rekao jasno i glasno ne,pa pitao u hvidri kažu ne,pa zvao policiju kažu ne...jučer ovo čitam i opet nazovem policiju kažu DA imaš pravo....pa da čovjek poludi.

ako sad uspijem dobiti čin,što još nisam baš previše siguran za koliko bi mi se povečala mirovina...? aj molim vas odgovorite.zasad nemam nikakav čin

i da pravit ću žalbu jer sam bio zdrav 18 godišnjak kad sam uzeo pušku. :fajter:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija