Jump to content

Porez na neizgrađen stan, hitno savjet molim


vrpkakresimir

Preporučene objave

Molim da mi netko odgovori!!!

 

Uplatio sam 40 000 eura za novi stan koji nikada nije izgrađen, odnosno čovjek nije isplatio zemlju na kojoj je zgrada trebala biti izgrađena, sada me porezna uprava tereti da moram uplatiti 5% od cijene stana na ime poreza za promet nekretninama!!! Kako mogu platiti porez za nešto što nemam, odnosno nije ni izgrađeno, a podnio sam tužbu protiv osobe koja je ugovorila gradnju te zgrade!!!

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sklapanjem kuporodajnog ugovora nastaje porezna obveza.

ako investitor nije ispunio ugovoreno.

tužbom traži poništenje ugovora .

kad ugovor bude poništen tada investitor vrača primljeno (ako ima)ili mu sjedao ovrhom na imovinu (ako ima imovinu).

od porezne uprave tražiš povrat poreza (ako je ugovor poništen sudskom odlukom)i zakonske zatezne kamate.

 

pokušaj poreznoj upravi obrazložiti (pismeno sa povratnicom i ili kopiju pismena predati na uruđbeni porezne gdje pečatom i potpisom potvrde primitak pismena)i to čuvaj kao dokaz zbog traženja povrata poreza sa zakonskim kamatama.

 

Zakon o obveznim odnosima NN 35/05

Kad je ispunjenje u roku bitan sastojak ugovora

Članak 361.

(1) Kad je ispunjenje obveze u određenom roku bitan sastojak ugovora, pa dužnik ne ispuni obvezu u tom roku, ugovor se raskida po samom zakonu

Kad ispunjenje u roku nije bitan sastojak ugovora

Članak 362.

(1) Kad ispunjenje obveze u određenom roku nije bitan sastojak ugovora, dužnik zadržava pravo da i nakon isteka roka ispuni svoju obvezu, a vjerovnik da zahtijeva njezino ispunjenje.

(2) Ali ako vjerovnik želi raskinuti ugovor, mora ostaviti dužniku primjeren naknadni rok za ispunjenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija