Jump to content

Otkaz!


HollyGerry

Preporučene objave

Dragi moji,

 

molim za pomoć - komplicirano!

 

Radim u jednoj banci u Osijeku i u vezi sam s jednom djevojkom iz svog odjela.

Nakon par godina veze djevojku su mi otkrili da radi nešto ilegalno (glupost - nije bitno za temu), te joj dali ultimatum da da otkaz ili ga dobije, te da vrati što je ilegalnim radnjama stekla. Ona je to učinila, dala otkaz, dobila radnu knjižicu i prijavila se na burzu.

Ja sam joj odlučio oprostiti (posao je posao, privatno privatno) i sve se smirilo.

Nakon 6 mjeseci mojih 2 šefa su me pozvala na razgovor i dali mi ultimatum da ili dam otkaz u roku tjedan dana ili prekinem s njom.

Moje je pitanje - smiju li oni meni to uvjetovati??

Imam ugovor na neodređeno, radim svoj posao više nego dobro i točno, nisam imao saznanja da je ona to radila što je i interna revizija ustanovila.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gery,kakvi ultimatumi? Ti na ovo kaj su se izjasnili uloži zahtjev za zaštitu prava u kome češ se pozvati na:

ZAKON O SUZBIJANJU DISKRIMINACIJE

 

Članak 1.

 

 

(1) Ovim se Zakonom osigurava zaštita i promicanje jednakosti kao najviše vrednote ustavnog poretka Republike Hrvatske, stvaraju se pretpostavke za ostvarivanje jednakih mogućnosti i uređuje zaštita od diskriminacije na osnovi rase ili etničke pripadnosti ili boje kože, spola, jezika, vjere, političkog ili drugog uvjerenja, nacionalnog ili socijalnog podrijetla, imovnog stanja, članstva u sindikatu, obrazovanja, društvenog položaja, bračnog ili obiteljskog statusa, dobi, zdravstvenog stanja, invaliditeta, genetskog naslijeđa, rodnog identiteta, izražavanja ili spolne orijentacije.

(2) Diskriminacijom u smislu ovoga Zakona smatra se stavljanje u nepovoljniji položaj bilo koje osobe po osnovi iz stavka 1. ovoga članka, kao i osobe povezane s njom rodbinskim ili drugim vezama.

(3) Diskriminacijom se smatra i stavljanje neke osobe u nepovoljniji položaj na temelju pogrešne predodžbe o postojanju osnove za diskriminaciju iz stavka 1. ovoga član

 

i priprijetiti im tužbom u slučaju da nastave sa ovakovim svojim postupcima.

I pročitaj cijeli taj zakon. Nije dugačak. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija