Jump to content

dug poduzeću koje je zatvoreno


pedoca

Preporučene objave

uglavnom prije 10-tak godina imala sam poduzeće(d.O.o.), kome su neka druga poduzeća ostala dužna. jednog dužnika (tj. fizičju osobu, koja je bila vlasnik firme koja je meni ostala dužna)sam krivično prijavila. osoba je kupila određenu robu kod mene a nikada nije platila. nakon 9 godina povlaćenja po sudovima, ta osoba je pravomoćnom presudom proglašena krivom te joj sljeduje godinu dana zatvora ukoliko u određenom roku ne isplati dug. osoba ima novaca i to nije problem.

problem je što sam unazad par godina, zbog pustih nepodmirenih potraživanja, nažalost morala zatvoriti firmu. i šta sad? (ja posjedujem cesiju u kojoj je vidljivo da sam ja kao fizička osoba vršila pozajmice mojoj firmi da bi ona mogla raditi.) da li će taj okrivljenik biti dužan platiti tu sumu novca meni (fizičkoj osobi) koja sam vlasnik, sad zatvorene firme, tako da nemože uplatiti na žiro račun firme ili mi sve to pada u vodu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ako može opet mala pomoć, jer dobivam od različitih odvjetnika skroz različite odgovore...

da ponovim, prvostupanjskom odlukom donesena je presuda da jedna osoba (dužnik)mora u zatvor na godinu dana ukoliko ne plati u određenom roku određeni iznos mojoj firmi (radi se o gospodarskom kriminalu)...moja firma je zatvorena prije par godina....

jedan odvjetnik mi tvrdi da taj okrivljenik mora isključivo platit na žiro račun moje firme ili sve pada u vodu,i sumlja da će ta cesija proči....

druga dva odvjetnika tvrde da bez obzira što je firma zatvorena taj okrivljenik mora meni kao vlasniku i direktoru firme isplatiti na ruke (kod javnog bilježnika) tu svotu novca

 

TKO JE U PRAVU???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija