Jump to content

otvaranje obrta butik


dajana

Preporučene objave

Pozdrav,

posjedujem SSS, gimnaziju, po zanimanju sam adminisitrativni sluzbenik.

Htjela bih otovoriti butik. Zanima me da li imam odgovarajucu spremu? Ujedno bih i htjela raditi u njemu.

 

Ukolio nemam onda bi moj brat mogao otvoriti obrt (po zanimanju je prodavac, trgovacka skola 3 godine) a mene zaposliti kao djelatnicu?

 

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za otvaranje trgovine na malo u specijaliziranim (i nespecijaliziranim) prodavaonicama važeći je Pravilnik o vezanim i povlaštenim obrtima objavljen u Narodnim novinama br.87/01.

 

Uvjeti za obavljanje obrta trgovine na malo su (između ostalih) i završena gimnazija uz osposobljavanje za trgovačko poslovanje i poznavanje robe.

 

Dakle, ne morate raditi nikakvu prekvalifikaciju. Dovoljno je da odete u najbližu obrtničku komoru i podnesete zahtjev za navedeno osposobljavanje.

 

Sa završenom gimnazijom i potvrdom o osposobljenosti za trgovačko poslovanje možete otvoriti obrt na svoje ime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Da, Vaš brat zbog odgovarajuće stručne spreme može biti osnivač obrta a Vas zaposliti kao pomoćnog trgovca, međutim, tada plaćate i njegove (obrtničke) doprinose i doprinose + neto plaću Vas kao radnika.

 

Literaturu za polaganje trgovačkog poslovanja dobijate (kupujete) u Hrvatskoj obrtničkoj komori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija