Jump to content

Molim pomoč


marko05

Preporučene objave

evo da opišem situaciju u kojoj se nalazim-tata i ja živimo u stanu,sestra živi s suprugom i dvoje djece u kuči.

sestra i ja malo pričamo i oboje smo mišljenja da čemo stan poslje očeve smrti djelit popola.

međutim ona meni kaže da če na ostavinskoj raspravi tražit da se stan ne prodaje,nego da živimo u njemu-što meni ne paše,jer stan je visoko u zgradi bez lifta,a ja imam bolest mišiča-sad sam još pokretan,makar mi se nije ugodno penjat do stana.i ja to njoj kažem,a ona mi odgovara da ona može tražit da se stan ne prodaje.

jel to istina?

jel ako je kako cu ja prodat pola stana?

čuo sam nešto da ja mogu tražit zabranu prilaska stanu?možda bi je tako nagovorio na prodaju.

koje bi po vašem mišljenju bilo najbolje riješenje da se stan proda,svak dobi pola...,a da se ne vucemo godinama po sudovima.

HVALA :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sugeriram ipak sporazumnu prodaju, jer na sudskim dražbama se postižu cijene manje od tržišnih.

 

Zabranu prilaska stanu nećete moći zakonito ostvariti, zato što će i sestra biti suvlasnica, pa tako ima pravo i na posjed stana.

Ukoliko bi joj vi uskratili prilaz/posjed, ona je ovlaštena protiv vas podnijeti posjedovnu tužbu i tražiti da je ne ometate u posjedu. I u tome će uspjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim vas savjet-šta da napravim?

ja sam invalid-primam samo invalidninu u iznosu 1,250,00 kn.

netko ovdje mi je rekao da se izborim jer u životu drugu priliku necu imati.-ali kako?

a ako ona nece prodat svoju polovicu,kako da ja prodam svoju?tko če mi kupit pola stana.

a ako cu morat razvrgnut suvlasništvo,sta to točno znači i kako da pokrenem taj postupak,koliko traje taj postupak?

šta njime dobivam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija