Jump to content

Ovrha nad plačom i tekućim računom u banci


jakov42

Preporučene objave

Poštovani,

interesira me sljedeće: Primjenom "novog" zakona o ovrsi poslodavac ne uzima po kreditima više od 1/3 plače što je s jedne strane i OK jer bi na taj način ljudima koji su igrom slućaju zbog sebe ili nekog "dobrog prijatelja" zalutali u ovršne vode trbalo ostati sredstava za koliko-toliko normalan život, ali onda tu uskaču banke koje plijene ostatak plače.

Pitanje je koji iznos bi banke morale ostaviti na raspolaganju svojim komitentima za život.

Hvala! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ovo što je sue napisala je posve točno. i dalje će banke moći ovršiti račune. predao sam obrazac prije više od mjesec dana i u fini nisu još ništa učinili, a banka nezna što treba napraviti, tek su jučer o tome debatirali u centrali. na moj račun nisu ništa zaprimili. ovrha i dalje stoji a banka od fine nije ništa dobila da otvori neki siguran račun na koji će mi stizati invalidnina. čak neznaju formu u kojoj se račun bude vodio. znači da je fina pokrenula nešto za što banke još nisu spremne. biće gužve. nadam se da će brzo biti realizirano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija