Jump to content

Porez na stan - ???


Marin5556

Preporučene objave

Evo mene zanima ako neko zna... Neznam sad kako to funkcionira... Zanima me kolko vremena treba proći od kupnje stana da porez postane nevažeć... ? Ono nekontam bas kak to ide ali sam cuo da ako prođe neko određeno vrijeme a da niko netraži taj porez da se to kao zaboravi... ili sl...

 

Pa ako neko zna...

 

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pogrešno si čuo.

svako porezni obveznik mora u roku 30 dana prijaviti sklapanje kupoprodajnog ugovora.

ugovor se mora ovjeriti kod javnog bilježnika

a svaki javni bilježnik ima obvezu primjerak ugovora dostaviti nadležnoj poreznoj upravi.

znači da zbog neprijavljivanja sklapanja kupoprodajnog ugovpor možeš zaraditi kaznu.

 

zastara potraživanja poreza na promet nekretninama je 3 godine ali od saznanja poreznog tijela da je kupoprodajni ugovor sklopljen .

 

porez možeš izbjeći jedino ako imaš dobru vezu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala... ma sve je to ok... ali je proslo sta ja znam 4 godine od kupnje stana i sad su se tek smislili tražit tih 50-60tisuća... A cuo sam da ima neki zakon kao ako oni netraže te novce u nekom određenom vremenu da više nemaju pravo uzet te novce... ili tak nes slicno... nebitno sam me zanima u roku od koliko vremena oni to smiju tražit? U kojem roku više nesmiji...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po zakonu svako porezni obveznik (kupac ili stjecatelj nekretnine)dužan je prijaviti sklapanje kupoprodajnog ugovora.

 

zastara za porez je 3-5 godina ali od saznanja porezne uprave za sklapanje kupoprodajnog ugovora.

 

ako si prijavio porez po sklapanju kupoprodajnog ugovora

od početka iduče godine počinje teči zastarni rok.

ako porezna u roku od 3 godine nije poslala rješenje za porez

nastupila je zastara.

ali samo ako je potvrdom moguče dokazati kad je prijavljen porez.

 

inače zastara počinje teči od saznanja za poreznu obvezu.

porezna je za obvezu mogla (od bivšeg prodavatelja)saznati prije mjesec dana i donijela je porezno rješenje .

nema zastare.

ali imaš zakonski rok za žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija