Jump to content

Molim pomoć-uništio nam auto


gordanap

Preporučene objave

Pozdrav...

Čovjek nam se zabio u auto parkiran ispred kuće, pobjegao je, i još k tome alkoholiziran..Osiguranje, isto nam je kao i njegovo, proglasilo je totalku, s tim da su nam ponudili iznos za koji svoj auto niti možemo popraviti, a niti kupiti rabljeni iste klase...Procjenitelj je očito gledao neki osnovni model tog automobila, ne gledajući da naš ima još brdo dodatne i serijske opreme za razliku od osnovnog modela.Auto nam je bio u super stanju, odličan,...Što sad? Zar osiguranja modu raditi što žele, zar nema nikog iznad njih? Mi samo želimo da si odštetom kupimo ili isti takav rabljeni auto, ili da nam ga osiguranje dovede u stanje u kakvom je i bio..Dal možemo tražiti da ga poprave, a ne da proglase totalku? Zašto smo u biti mi ni krivi ni dužni sada toliko oštećeni?

Molim vas za savjet i hvala unaprijed na odgovorima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje kriteriji po kojima se odlučuje kada vozilo nije ekonomski opravdano popravljati, pa se u tom slučaju naknada štete rješava kao "totalna" šteta. U tom slučaju ne možete tražiti da Vam se vozilo "dovede" u prvobitno stanje kakvo je bilo prije nesreće (popravak vozila). Je li Vam osiguranje ponudilo realan iznos za Vaše vozilo, ne znam, a ako Vi smatrate da nije, jedini način je neprihvatiti ponuđeni iznos i naknadu štete potražiti u parničnom postupku putem suda.

Osiguranje Vam, vjerojatno, nudi neki iznos i zadržavanje oštećenog vozila!Ne morate prihvatiti ostatke oštećenog vozila, možte tražiti isplatu tržišne vrijednosti vozila kakvo je bilo prije PN. Tržišna vrijednos se dobije tako što se od novonabavne vrijednosi vozila odbije amortizacija vozila koja ovisi od godina starosti vozila, br.pređenih km, općeg stanja vozila itd...

Prije odluke o sudskom sporu posavjetujte se nekim vještakom prometne ili strojarske struke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru...

Stvar je u tome što našeg automobila nema u katalogu CVH jer je rađen po narudžbi u Belgiji, dok takve serije kod nema i ne mogu ga s niti jednim usporediti, osim sa nekim slabijim modelom, a niti mogu uspoređivati "slične" modele po oglasnicima da vidimo kolika mu je tržišna vrijednost...

Je li sigurno da osiguranje mora uzeti naš auto ako mi ne želimo preuzeti olupinu, te nam isplatiti 100 % odštete , a ne recimo 70% jer su olupinu procijenili na 30 % ? Netko kaže da oni me noraju uzeti auto, a netko kaže da moraju ako ga mi ne želimo...

Dajte mi molim vas neki savjet kako da napišem osiguranju prigovor, na što da se žalim, jer nigdje ne mogu naći uvjete pod kojim oni procjenjuju automobile, kako računaju amortizaciju, a pogotovo kad auto nemaju u katalogu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija