Jump to content

Obaveze d.o.o. koji nije u sustavu pdv-a


crniri

Preporučene objave

Imam d.O.o. frizerski salon ,završenu frizersku školu bez majstorskog ispita,nisam u sustavu PDV-a,nemam knjigovođu stalnog već mi samo napravi polugodišnji izvještaj i godišnji,sam radim obračun plače predajem na regos i mjessečno pradajem ID obrazac poreznoj.

Dali sam u obavezi voditi još neke knjige ili je dosta samo u salonu izdavanje računa,klasika uz članak da nisam u sustavu pdv-a.

Molim neki savjet u kakvim sam mogućim prekršajima...

UNAPRIJED HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budući da niste u sustavu PDV-a dovoljno je da mjesečno izdajete račune tj.paragone, redovite ispunjavate Knjigu prometa, plaćate redovite obveze (dobavljače,doprinose,plaće,članarinu HGK).

 

Statističke izvještaje (TSI-POD) predajete tromjesečno u FINA-u (za razdoblja 01.-03.mjesec, 04.-06. i 07.-09.).

 

Godišnji financijski izvještaj FINA-i do 31.03.

 

Završni račun poreznoj upravi, do 30.04.

 

Što se tiče plaća, R-Sm (FINA)i ID (porezna) mjesečno, te IP, do 31.01. (porezna).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru

Statistički izvještaj nisam predao tromjesečno nego polugodišnji. Znači tu sam u prekršaju ??

Dali sam u obavezi imati zaposlenog frizera sa majstorskim ispitom pošto nisam obrt,imam završenu frizersku školu bez majstorskog sa četri godine staža.

Dali knjigu prometa treba negdje ovjeravati ?

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujem da nije poslan niti jedan TSI-POD (statistika).

 

Godišnji financijski izvještaj (GFI) može se predati FINI do 31.03. za statističke svrhe i za javnu objavu.

Neki poduzetnici predaju ga istovremeno (to je jedan izvještaj i može se istovremeno označiti da je važeći i za statistiku i za javnu objavu) a neki posebno predaju označenim za statistiku (do 31.03.) a posebno za javnu objavu (do 30.06.)

 

Pogledajte da li je poslani izvještaj GFI ili TSI.

 

Ne morate imati majstorski ispit osim ako ne uzimate naučnike za praktičan rad.

 

Knjigu prometa ovjeravate samo Vašim pečatom.

 

Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija