Jump to content

istek ugovora za vrijeme trajanja godišnjeg odmora


Marija25

Preporučene objave

Moguće je godišnjim odmorom produžiti vrijeme trajanja ugovora, no to ne znači da će se tada smatrati da je sklopljen ugovor na neodređeno vrijeme.

 

Ugovor na određeno može se otkazati samo ako je takva mogućnost u njemu ugovorena. No, i da je ugovorena u Vašem ugovoru, teško je za očekivati da će poslodavac ići otkazati taj ugovor na određeno pred sam kraj trajanja istog. Uostalom, za otkaz mora imati i opravdani razlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marija25 je napisao:

Radim u Inersparu na određeno vrijeme, ugovor mi traje do 13. sijećnja a poslali su me na godišnji odmor koji je do 17.sijećnja. Zanima me da li mogu dobiti otkaz za vrijeme trajanja godišnjeg odmora. HVALA :-?

Najvjerojatnija opcija je da će poslodavac napraviti slijedeće: koristila budeš godišnji odmor do 17., nakon toga će ti poslodavac produžiti Ugovor (na koliko dugo,neznam), a u novom ugovoru će pisati da počinje od 13.

 

Poslodavac ti sigurno neće dati otkaz (otkaz i istek ugovora su različiti pojmovi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija