Jump to content

Sporazumni raskid ugovora


zaralu

Preporučene objave

Pozdrav,

Danas sam najavio direktoru da želim dati otkaz.Imam ugovor na neodređeno.

Probao me kupit s nekom lovom ali pošto je skužio da sam odlučio otić nismo previše debatirali.

Na kraju razgovora je nešto iskomentirao u smislu da mi neće platit godišnji več da ga moram iskoristit?!?

Molim vas pomoć a i poželjan je izgled zahtjeva za sporazumni raskid.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naknada za neiskorišteni godišnji odmor

 

Članak 61.

 

(1) U slučaju prestanka ugovora o radu, poslodavac je dužan radniku koji nije iskoristio godišnji odmor u cijelosti, isplatiti naknadu umjesto korištenja godišnjeg odmora.

 

Temeljem članka 104.i članka 105. Zakona o radu (“Narodne novine broj 149/09)

 

 

 

Radnik

 

 

i poslodavac:

 

zaključuju:

 

S P O R A Z U M

O PRESTANKU UGOVORA O RADU

 

 

Čl. 1.

Ugovor o radu zaključen na neodređeno vrijeme 14.08.2007.god između društva i radnika prestaje sporazumom stranaka dana 31.12.2010 god.

 

 

Čl. 2.

Ugovorene strane suglasno utvrđuju da jedna prema drugoj nemaju nikakvih potraživanja koja bi proizilazila iz radnog odnosa zasnovanog Ugovorom o radu,niti po bilo kojoj drugoj osnovi.

 

Čl. 3.

Ovaj sporazum sastavljen je u dva istovrjetna primjerka, od kojih svaka strana zadržava po jedan.

 

 

U 31.12.2010 godine.

 

Poslodavac: Radnik:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.

Čl. 2.

Ugovorene strane suglasno utvrđuju da jedna prema drugoj nemaju nikakvih potraživanja koja bi proizilazila iz radnog odnosa zasnovanog Ugovorom o radu,niti po bilo kojoj drugoj osnovi.

Ali ja imam potraživanja isplata godišnjeg, i naravno dali imam još neka prava ili sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaralu je napisao:

Hvala na brzom odgovoru.

Čl. 2.

Ugovorene strane suglasno utvrđuju da jedna prema drugoj nemaju nikakvih potraživanja koja bi proizilazila iz radnog odnosa zasnovanog Ugovorom o radu,niti po bilo kojoj drugoj osnovi.

Ali ja imam potraživanja isplata godišnjeg, i naravno dali imam još neka prava ili sl.

 

 

Ako imaš potraživanja onda ih i navedi pod sljedečim članncima i naravno briši onaj u kom se govori da ih nemaš. A da li imaš ili nemaš još neka prava to mi neznamo jer neznamo na kaj misliš i kakva je "situacija" u tvom radnom odnosu. Naprimjer nemaš pravo na naknadu sa zavoda za zapošljavanje ukoliko svojom voljom (a sporazum znaći da je i tvojom voljom) prekineš radni odnos. Pa nemaš pravo na otpremninu ukuliko na nju ne pristane poslodavac. Pa tak ne vidim baš kakava "još" bi ti to prava tražio osim naknade za GO? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kneginja34 je napisao:

Mene zanima dali mogu koristiti godišnji odmor nakon što odradim otkazni rok, te tek nakon toga dati sporazumni otkaz?

 

Zakon o radu ne poznaje "sportazomni otkaz". Zakon o radu vezano za prestanak radnog odnosa poznaje 7 različitih načina ,od kojih su neki i:

1.Sporazumni prestanak ugovora o radu.

2.Otkaz ugovora o radu.

ad.1 je dvostran akt, kaj bi reklo da izražavaju volju obiju strana iz ugovora (i radnika i poslodavca)

ad.2 je jednostran akt koji izražava volju samo jedne od strana (radnilka ili poslodavca).

 

U tom sporazumu o prestanku radnog odnosa moraš napisati da ti je poslodavac dužan isplatiti naknadu za neiskorišteni Go ili njegov dio ili ga možeš i koristiti ukoliko se tako dogovoriš tim sprazumom. Naravno pismeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

Sporazumni raskid ugovora o radu jeste upravo to što kaže - sporazum. Dakle, Vi se sa Vašim poslodavcem možete u njemu sporazumjeti što god hoćete. Ako poslodavcu odgovara u njemu se dogovorite za korištenje godišnjeg odmora. Ako se ne složite onda Vam poslodavac mora isplatiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija