Jump to content

Hitno,nikako do alimentacije!


Ne0

Preporučene objave

Pokrenula sam kazneni postupak za alimentaciju (dvoje djece) koja nikad nije bila isplaćivana,a djeca su već punoljetna.

Čekam pravomoćnu presudu (njegova žalba na županijskom sudu je odbijena,a moja uvažena zbog procedulalne pogreške).

Rečeno mi je da mu dug iznosi preko 100 tisuća kuna + Centru za socijalni rad koji mi je 3 godine isplaćivao iznos umjesto njega te da je osuđen na 10 mjeseci zatvora,uvjetno na 2 godine.

Zanima me ako ne plati iznos u određenom roku koji mu je izrečen kako će se aktivirati kazna i na koliko vremena?

Ako ode u zatvor (što mislim da će odabrati) da li se mogu ipak djeca prisilno (ovrhom) naplatiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odlazak u zatvor ne abolira od plaćanja iznosa alimentacije + zakonske zatezne kamate.

 

gospodin nema opcije biranja hoće li u zatvor ili neće (kao što se npr. novčana kazna u prometu može zamijeniti određenim brojem dana u zatvoru). prema onom što ste napisali (nadam se da sam dobro shvatila) u zatvor će na 10 mjeseci, a ako ne plati u određenom roku na 2 godine. a nakon odsluženja kazne, čeka ga - plaćanje duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija