Jump to content

pitanje u vezi alimentacije


ribau2

Preporučene objave

pozdrav. evo jedno pitanje vezano uz alimentaciju. naime bivša supruga i ja smo se dogovorili u sporazumnom razvodu oko visine alimentacije (dvoje djece od 7 godina)u iznosu od 1500,00 kn za oboje djece s tim da ja još sudjelujem u kupovini potrepština za djecu. ona je trebala preuzeti dio kredita na sebe ali na moju žalost to nije pa se pojavljuje problem. ja bih ponudio da pošto moram plaćati i njene kredite da se smanji alimentacija ,a da svejedno sudjelujem u kupovini dječjih potrepština (pošto su školarci) ali ne u mjeri kako smo se dogovorili u razvodu? ako neko ima sličnih iskustava molio bih savjet. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sedmogodišnjake bi se dalo tražiti izmjenu odluke suda za ukupno nešto više od 400kn.

Preporuka: nagodbe pri CZSSovima se sklapaju na najmanje minimalan iznos po djetetu, a vama u tom aranžamu treba smanjenje na 50%-tni, stoga...

- takvom odlukom suda: da

- ako niste apsolutno sigurni da vam razliku netko jednom neće poželjeti i naplatiti, međusobnim dogovorom: ni slučajno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alimentacija je pravo djeteta i nema dogovaranja .

isplaćuje se po sudskoj odluci.

dogovarat se može jedino akontacija alimentacije.

najbolje je vršiti uplatu na tekuči račun bivše i uplatnice treba čuvatu (najmanje 5 godina).

 

podjela imovine koja je bračna stečevina ne zastarjeva.

tužbu za utvrđivanje i podjelu imovine možete podnijeti po završetku brakorazvodneparnice.

ikreditimogubiti bračna stečevina i djele se .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija