Jump to content

Darovni ugovor - majka i kcer


Elune

Preporučene objave

Situacija je slijedeca:

 

Prije 15 godina otisla sam raditi u inozemstvo. Moj sin je ostao kod moje majke u stanu gdje sam i ja zivjela prije nego sam otisla i jos uvijek se vodim na toj adresi i imam Hrvatsko drzavljanstvo. Od tada, uzdrzavala sam i sina i majku i pridonijela placanju svih racuna.

 

Moja mama sada zeli prepisati stan ili meni ili mojem sinu koji je punoljetan. Saznala sam da se to moze napraviti putem Darovnog Ugovora.

 

Ja imam polusestru [razlicit otac] sa kojom nemam kontakt. Moja majka i moja polusestra imaju vrlo slabe kontakte zbog nesuglasica itd, i moja majka nikako ne zeli da stan pripadne mojoj polusestri i htjela bi da bude sigurna da ce moj sin ostati u tom stanu kada ona umre.

 

Zanima me:

 

1. Da li bi bilo sigurnije prepisati stan na mene ili mojeg sina?

2. Da li i koliko se placa porez bilo da je stan prepisan na mene ili mojeg sina?

3. Da li moja polusestra ima pravo na taj stan,kada moja majka umre, a ja sam na primjer vlasnica stana?

4. Da li ja moram biti prisutna kod Darovanja stana ili je dovoljno da je moj potpis na darovnom Ugovoru?

 

 

Ako mi netko moze malo pojasniti i odgovoriti na pitanja bila bi jako zahvalna.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ako je vama svejedno, možda bolje na sina (živi ovdje), ali vaša polusestra može osporavati darovanje traženjem nužnog djela

2.Nema poreza ako se daruje potomcima

3. Vaša sestra može tražiti nužni dio nasljedstva. To je polovina onoga što bi normalno nasljedila, u ovom slučaju polovina polovine, tj.četvrtina stana. Ali ako je polusestra već nešto naslijedila ili primila na dar od majke, to se uračunava u nužni dio.

Želite li izbjeći osporavanje dara od strane polusestre, vi ili sin sklopite sa majkom/bakom ugovor o doživotnom uzdržavanju.

4. Ne morate biti prisutni kod darovanja

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija