Jump to content

platne liste -neizdavanje od strane poslodavca


garder4

Preporučene objave

poštovani!molim za Vaš savjet.Od 3 mj.prošle godine ne dobivam platne liste.Postavio sam pitanje poslodavcu zašto nam ih ne izdaje,on odgovara dal ja želim sa tim papirima završiti u zatvoru.u ovom mjesecu kod poslodavca je bila inspekcija te je od nekolicine radnika poslodavac tražio da se potpišemo da smo dobili platne liste za 3 mjeseca unatrag.tek tada sam skužio da on nešto mulja.Moja pitanja;

1.na koji način prisiliti poslodavca da mi da platne liste za sve mjesece unatrag?

2.plača nam nije redovita-kasni,do kojeg datuma poslodavac je obavezan predati djelatniku ispatnu listu?

3.uvidom u 2 mirovinski stup za pola godine nije uplatio doprinos-što raditi? Molim Vaš odgovor,unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. pošaljite mu zahtjev zaštitu prava

2. plaću je dužan isplatiti do 15.u mjesecu,a platu listu (bez obzira da li je plaća islaćena ili ne) do zadnjeg dana u mjesecu

3. prijava državom inspektoratu (može i kod prvog pitanja)

 

Neizdavanjem obračuna plaće poslodavac će platiti kaznu od 61.000-100.000 u slučaju da ga prijavite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

garder4 je napisao:

poštovani!molim za Vaš savjet.Od 3 mj.prošle godine ne dobivam platne liste.Postavio sam pitanje poslodavcu zašto nam ih ne izdaje,on odgovara dal ja želim sa tim papirima završiti u zatvoru.u ovom mjesecu kod poslodavca je bila inspekcija te je od nekolicine radnika poslodavac tražio da se potpišemo da smo dobili platne liste za 3 mjeseca unatrag.tek tada sam skužio da on nešto mulja.Moja pitanja;

1.na koji način prisiliti poslodavca da mi da platne liste za sve mjesece unatrag?

2.plača nam nije redovita-kasni,do kojeg datuma poslodavac je obavezan predati djelatniku ispatnu listu?

3.uvidom u 2 mirovinski stup za pola godine nije uplatio doprinos-što raditi? Molim Vaš odgovor,unaprijed zahvaljujem

 

ocito da je to samo kod nas u medimurju slucaj...

vidi moje slucajeve..i teme...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija