Jump to content

Uređenje puta


azzie83

Preporučene objave

Stanujem u kući, koja se sastoji od 4 stana, 3 različita vlasnika. Zajednički pješački put do moje kuće koriste još tri kuće u kojima također ima jedan ili više stanova odnosno obitelji. Put se u katastru vodi kao put te je posjedovno upisan na vlasnike kuća koji ga koriste. Moja kuća je u postupku etažacije dok ostale 3 kuće nisu etažirane, odnosno u knjigama se vode kao vlasnici 1/1. Ja sam put uredio (popločio) o svom trošku. U neformalnom razgovoru s ostalim korisnicima, dogovoreno je da ćemo svi financijski sudjelovati. Ono što mene znaima, kako bi se trebala podijelti svota od ukupnog uređenja? Da li samo prema vlasnicima koji su uknjiženi u katastru? Ili bi se svota trebala podijeiti na broj stanova (obitelji)? Naime da li ima neki zakonski okvir na koji se mogu pozvati ili neka praksa? Znam da u konačnici dogovor može sve riješiti ali želim izaći s konkretnim prijedlogom temeljenom na zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija