Jump to content

Povjerenstvo ZMIORH-a


svib54

Preporučene objave

Poštovani, očekujem poziv na povjerenstvo ZMIORH-a u svezi utvrđivanja postotka oštećenja organizma (ako sam se dobro izrazio) u odnosu na ratne posljedice i mirnodopske okolnosti. Dragovoljac sam DR, 57 g. u mirovini od 2004.g. po ćlanku 6a a sada sam u postupku određivanja mirovine u skladu s Zakonom o pravima HB, pošto sam u međuvremenu stekao RVI, 20%. Zapravo imam dva pitanja: (1.) kako reagira povjerenstvo na meni slične slučajeve i koji postotak mogu očekivati, i (2.) kakv je odnos revizije naspram odluke povjerenstva... Hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svib54 je napisao:

Poštovani, očekujem poziv na povjerenstvo ZMIORH-a u svezi utvrđivanja postotka oštećenja organizma (ako sam se dobro izrazio) u odnosu na ratne posljedice i mirnodopske okolnosti. Dragovoljac sam DR, 57 g. u mirovini od 2004.g. po ćlanku 6a a sada sam u postupku određivanja mirovine u skladu s Zakonom o pravima HB, pošto sam u međuvremenu stekao RVI, 20%. Zapravo imam dva pitanja: (1.) kako reagira povjerenstvo na meni slične slučajeve i koji postotak mogu očekivati, i (2.) kakv je odnos revizije naspram odluke povjerenstva... Hvala...

 

Ukoliko si radio OBNOVU POSTUPKA,a trebao si-onda ćeš biti pozvan na vještačenje u HZMO.gdje će ti ovlašteni vještak na osnovu tvoje liječničke dokumentacije,ratnog puta i rješenja o statusu HRVI-a utvrditi profesionalnu ili

opću nesposobnost,te u kojoj je mjeri tvoja bolest u uzročno posljedičnoj svezi s ratom(omjer rat-mir).Nakon toga tvoj predmet ide na reviziju povjerenstva MOBMS-a,koje se može složiti sa mišljenjem područnog vještaka ili izmjeniti ocjenu u korist ili na štetu stranke.

 

" Revolucija uvjek jede svoju djecu" Ali mi se nedamo! :misli::kavica::-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija