Jump to content

pokretanje pojedinacn. ispravnog postupka - ispravak upisa na cestici


Jure1979

Preporučene objave

Može li ko da mi pomogne kako da napišem "prijedlog za pokretanje pojedinacnog ispravnog postupka radi ispravke upisa na cestici u zk". Ako ima neko sličan dokument bilo bi dobro da mi ga pošalje???

Naime na mojoj čestici su upisane još neke osobe a ja tražim da se one uklone iz zk uloška. To je moja zemlja unazad 30 god i imam i legalno napravljenu kuću na istoj. Zemlja je bila očeva prije toga i darovnim ugovorom mi je prepisao. Upisani u zk su pokojni a niko ne osporava moje pravo vlasništva.

Molim ako ko može da mi pomogne.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OPĆINSKI SUD U …………….

ZEMLJIŠNO KNJIŽNI ODJEL -OPĆINSKOG SUDA U ……………….

 

 

 

 

 

Zemljišno knjižni predmet

Podnositelj Pero Perić

 

(adresa……….) OIB …………

 

 

PRIJEDLOG ZA POKRETANJE I OTVARANJE

POJEDINAČNOG ISPRAVNOG POSTUPKA

ZA z.k.ul.br. xxx (prije xx)

k.o. xxx

 

U zemljišnoknjižnom ulošku br. xxx (prije xx) k.o. ….

upisan je /su kčbr:

xxxx, xxxx,

 

 

taj upis ne održava stvarno stanje, jer je obzirom na niz promjena koje su nastale u međuvremenu u odnosu na vlasničke odnose, temeljem isprava i to:

 

 Rješenje Općinskog suda ……….. (navesti predmet)

 

Te je stanje potpuno drugačije, a stvarni vlasnik tih nekretnina je Pero Perić

Pravo na vlasništvo polaže podnositelj ovog prijedloga koji je desetljećima u mirnom posjedu navedenih katastarskih čestica.

 

Pero Perić, (adresa)……….

 

i to putem dosjelosti, prema odredbama Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim

pravima .

Pero Perić i njegovi pravni prednici (roditelji) desetljećima su u mirnom, istinitom, zakonitom i poštenom posjedu spomenutih katastarskih čestica, što potvrđuju (navesti dokumente nap. i sačuvane uplatnice o plaćanju poreza od strane zakonskih prednika (u prilogu dopisa).

 

 

 

Kao dokaz predlažem:

 

1) uvid u spis Općinskog suda u ………….. (prikopljen RZ-36/65)

2) (imajuće dokumente) na.pr.potvrde o plaćenom porezu na prihod od nekretnina

3) saslušanje svjedoka

1. xxxx

2. xxxxxx

3. xxxx

Vlasništvo nad spomenutim nekretninama promijenjeno je temeljem rješenja Općinskog suda

xxxxxx O-xxx/xxx u xxxxx postupku.

 

Kako redovnim putem ne mogu izvršiti ispravak u zemljišnoknjižnom ulošku, i time uskladiti faktičko i zemljišnoknjižno stanje smatram da postoji opravdan razlog za otvaranje pojedinačnog ispravnog postupka u smislu čl.200 stavak 1Zakona o zemljišnim knjigama i podnoseći ovaj prijedlog molim da sud pokrene pojedinačni ispravni postupak te isti otvori.

 

Stoga predlažem da se:

 

1) Odredi zabilježba prijave ovog prijedloga i zabilježba pokretanja i otvaranja pojedinačnog ispravnog postupka.

 

2) Da sud po provedenom postupku, u zemljišnoknjižnom ulošku br. xxx (prije xx) k.o. xxxx u kojem su upisane katastarske čestice br:

 

xxxx, xxxx, xxx,

 

 

izvrši ispravak te da se kao vlasnici brišu sada upisani vlasnici

 

1. xxxxx

2. xxxx

3. xxxx

 

Uz uknjižbu prava vlasništva za korist Pero Perić, (adresa)xxxxxxx

OIB xxxxxx

 

U xxxxxx , 00.veljače 2011. god.

 

Podnositelj prijedloga

Pero Perić

 

Prilog: (dokumenti koje posjedujate)

1.

2. preslika uplatnica o plaćanju poreza

3. posjedovni list br.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

bufi je napisao:

Da li netko zna mogu li pokrenuti pojedinačni ispravni postupak glede čestice koja nije upisana u zemljišnim knjigama a u pogledu koje je upisan posjed u katastru?

 

Čestica iz katastra postoji i u zemljišnoj knjizi. Ona je ili pod drugom oznakom, ili je dio veće čestice, ili više čestica. Da bi se pokrenuo postupak, česticu treba pronaći u z.k.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Ako ste Vi posjednik određene čestice , tada se umjesto tabularne tužbe može pokrenuti ispravni postupak .

Naime tužbom bi se utvrdilo pravo vlasništva -trebalo bi tužiti sve osobe koje su upisane kao vlasnici ,te bi se na temelju takve pravomoćne presude mogli upisati u ZK kao vlasnik .U ispravnom postupku koji nije parnice pozivaju se svi zainteresirani ,da se očituju o prijedlogu za ispravak knjižnog stanja uz predočenje određenih dokaza .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija