Jump to content

Problem s kasko osiguranjem


MajaK

Preporučene objave

Firma mog supruga ima vozilo (leasing) koje je kasko osigurano.

Ja imam punomoć za vožnju.

Prije malo manje od tri godine sam lupila auto na parkiralištu, nismo zvali policiju jer sam ja priznala krivicu. Osiguranje je podmirilo štetu leasingu a jučer sam ja osobno dobila od njih "čestitku" na iznos od 11000kn

 

Osiguravajuća kuća svoja potraživanja temelji na slijedećem članku ugovora

 

Temeljem čl. 14 ( Prijelaz osiguranikovih prava

potrebni zbog utvrđivanja uzroka, opsega i visine štete. Osiguravatelj može isto tako prema odgovornoj osobi na osiguravatelja (subrogacija)

Iznimno od odredaba o prijelazu osiguranikovih prava na osiguravatelja, ova prava

ne prelaze na osiguravatelja ako je štetu uzrokovao supružnik, srodnik po krvi u pravoj liniji, brat ili sestra, posvojitelj ili posvojenik ugovaratelja osiguranja odnosno

osiguranika, ili osoba koja s ugovarateljem osiguranja odnosno osiguranikom živi u zajedničkom kućanstvu kao i radnik osiguranika, osim ako su te osobe štetu uzrokovale namjerno)

 

Poslala sam im kopiju punomoći za upravljanje vozilom kao i vjenčani list no oni to ne priznaju. Ponudili su mi "nagodbu" kao poštenom korisniku. Oni će meni brisati dug ako ja s njima sklopim policu životnog osiguranja.

 

Danas sam kontaktirala pravnu službu mog sadašnjeg osiguranja i oni su mi rekli da ni u ludilu ne plaćam jer sam vozilo koristila sa osiguranikovim odobrenjem i ne mogu se smatrati neovlaštenim korisnikom.

 

E sad... sve ostale osiguravajuće kuće u tom Čl. 14 imaju i rečenicu koja uključuje i ovlaštenog vozača koji koristi vozilo uz osiguranikovo odobrenje.

 

Neugodno mi je opet gnjaviti ljubaznog gospodina iz pravne službe pa bih molila Vas za odgovor.

 

Da li da se nagodim i platim reket u vidu životnog osiguranja ili da ne platim i čekam sudsku tužbu?

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija