Jump to content

Biti vježbenik


anonimno

Preporučene objave

Zanima me koliko traje vježbenički staž, da li je moguće raditi samo četri sata dnevno ( zbog zdravstvenih razloga) i zapravo kako to izgleda. Ja imam osjećaj da se ničeg ne sjećam sa faksa (imam odličan prosjek, pa se tješim da oni sa nižim ocjenam znaju još i manje :-) ), a osim toga tijekom studija nismo imali baš mnogo kontakta sa konkretnim slučajevima (pisanje tužbi, žalbi i sl.), pa me strah kako će to sve izgledati...

 

Hvala unaprijed na odgovorima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga kolegice, vežbenički staž ti ovisi gdje radiš. Na sudu je 2 godine, kod odvjetnika ovisi - neki su radili 1,5 godina neki duže, u ministarstvima 16 mjeseci.

Ne vidim razloga zašto ne bi mogla zbog zdravstvenih razloga raditi nepuno radno vrijeme (jedino je pitanje koliko je kojem odvjetniku u interesu zaposliti te tako, ipak su oni privatnici).

Inače, nitko nakon faksa ništa ne zna, bez obzira na ocjene i dužinu studiranja zato ne brini, sve ćeš naučiti u hodu. Dosta zavisi i od toga kakvi su ljudi oko tebe, neki ti žele pomoći, a nekima naša glupa vježbenička pitanja idu na živce. Ali nitko ne očekuje od tebe na početku da ne znam šta znaš, krenut ćeš od jednostavnijih stvari. No sikiriki! Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Draga kolegice.zaista mi je zao da imas zdravstvenih problema i s obzirom na to mislim da bi ti najpametnij bilo volontiranje na sudu.Prijavis se tamo,cekas par mjeseci i dobit ces mjeso.To kazem jer sumnjam da ce koji odvjetnik primiti nekog na 4 sata,meni se zna desiti dan da radim od 8 ujutro do pol 9 navecer,posla je jako puno,i vecini ljudi koje znam je isto-to su nijanse.

A sto se tice znanja ne vjerujem da su ocjene neko mjerilo - samnom radi decko koji je pao sve sto se moglo past na faxu ali u poslu je izvrstan.Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

. Ja imam osjećaj da se ničeg ne sjećam sa faksa (imam odličan prosjek, pa se tješim da oni sa nižim ocjenam znaju još i manje :-) ), a osim toga tijekom studija nismo imali baš mnogo kontakta sa konkretnim slučajevima (pisanje tužbi, žalbi i sl.), pa me strah kako će to sve izgledati...

 

Hvala unaprijed na odgovorima...

:-?:-?:-?

OCJENA NIJE MJERILO ZNANJA

(što se i može isčitati iz tvog posta)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija