Jump to content

povrat poreza prelazi 12.000kn


dadich

Preporučene objave

Bok forumaši!

 

Molim vas pomoć.

Baš ispunjavam poreznu prijavu i ispalo mi je da mi iznos povrata poreza prelazi 12.000kn.

Do sada je sve bilo pod kontrolom, no u 8. mjesecu sam dobio četvrto dijete pa su mi se povećali koeficijenti i ne znam što se radi u tom slučaju...

Znači, na plaći ne dobivam poreznu olakšicu nego to sam to ovako uvijek rješavao da dobijem novce odjednom.

Da li će se iznos preko 12.000kn ignorirati na poreznoj upravi ili će mi isplatiti ukupan iznos ili mi čak neće isplatiti povrat zbog neispravno popunjenog obrasca?

 

Hvala na pomoći!

 

-D.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za četvrto dijete upisujete uvećanje osobnog odbitka za 1,4, i to od mjeseca kolovoza, budući da se osobni odbitak zaokružuje u korist poreznog obveznika na pune mjesece. Iznos povrata poreza na dohodak nije ograničen. 12.000,00 kn se odnosi na uvećanje osobnog odbitka za stambene potrebe, zdravstvene usluge i premije osiguranja koje se moglo koristiti kroz godišnju porezu prijavu. Iznimno, budući da su 1. srpnja 2010. stupile na snagu izmjene i dopune Zakona o porezu na dohodak, za 2010. moguće je putem godišnje porezne prijave korisiti izdatke/umanjenja dohotka u iznosu do 6.000,00 kn (za učinjene zdravstvene usluge, stambene potrebe i premije osiguranje), a koje su plaćene zaključno sa 30. lipnjom 2010.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala rubrika na odgovoru! Sada me je malo zbunilo nešto. Kod nas u firmi bi poreznu olakšicu za dijete rođeno u 8.mjesecu dobio tek u 9.mjesecu. Vi ste napisali znači da u obrascu povrat poreza za 4. dijete računam od 8. mjeseca makar je dijete rođeno 31.8. Samo da provjerim, da li je to tako 100% sigurno, nije greška?

 

Hvala!

 

-D.

 

P.S. A ono što Vam nije jasno zanemarite, nebitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija