Jump to content

Tužba zbog imena d.o.o.


Igor77

Preporučene objave

Poštovanje,

 

naime imam problem sa firmom koja je registrirana prije moje, te me žele tužiti zbog dijela imena.Naime moj d.O.o. ima tri riječi u nazivu od kojih je jedna(latinska) ime njihove firme, štoviše u registru postoji 5 firma sa tom riječi u imenu, a jedna identična njihovoj upisana u registar prije njih.Pozivaju se na 11.stavka 2. zakona o trgovačkim društvima,

te članka 45.zakona o sudskom registru, te odredaba 28. i 29. zakona o trgovačkim društvima.Kažu:

"Nažalost, zbog očitog propusta Trgovačkog suda u Zagrebu, vaše društvo je ipak upisano u sudski registar", te da je dio odgovornosti i na meni!

Te da su oni "nositelj verbalnog žiga", sukladno odredbi članka 7. Zakona o žigu.

Navodi se da me žele tužiti i za štetu protupravnim korištenjem imena.Moja osnovna djelatnost nije ista kao njihova, te još ne poslujem.

Naime mene zanima:

1.Da li postoji uporište da dobiju spor?

2.Na koji način netko može dokazati da mu je počinjena šteta i zabluda potrošača zbog dijela imena firme?

3.Kako zakon tumači "jasno razlikovati" ime u trgovačkom registru?

4.Ako trgovački sud odobri ime zar to nije zakonski ispravno?

5.Što mogu poduzeti ako dođe do suda i kako se postaviti?

 

Hvala unaprijed na pomoći!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija