Jump to content

pripravnicki


eleonora

Preporučene objave

Postovani kolege,

diplomirala sam pravo prije nesto manje od dvije godine, nemam nikakvog staza i imam 27godina. Ustanovila sam da pripravnicki na sudu ili kod odvjetnika traje 18 mj nakon cega se moze izaci na pravosudni. No u tvrtkama se na pravosudni moze izaci nakon 3 godine. Zanima me je li to onda znaci da te 3 god traje pripravnicki?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eleonora je napisao:

Postovani kolege,

diplomirala sam pravo prije nesto manje od dvije godine, nemam nikakvog staza i imam 27godina. Ustanovila sam da pripravnicki na sudu ili kod odvjetnika traje 18 mj nakon cega se moze izaci na pravosudni. No u tvrtkama se na pravosudni moze izaci nakon 3 godine. Zanima me je li to onda znaci da te 3 god traje pripravnicki?

Hvala

 

Ne. U tvrtkama vježbenički traje oko 12 mjeseci. A nakon 4 godine rada stječeš uvjet za polaganje pravosudnog, ako nisi radila u pravosuđu...

 

http://www.pravosudje.hr/default.asp?ru=114&gl=201007300000002&sid=&jezik=1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

pripravnički traje koliko to i ako to odredi poslodavac, dakle možete raditi odmah bez pripravničkog, ili nekoliko mjeseci do jedne godine.

Na pravosudni možete izaći nakon 3 godine staža, uz uvjet da odradite vježbeničku praksu u pravosudnim tijelima u trajanju od najmanje 9 mjeseci.

Vježbeničkoj praksi možete pristupiti nakon jedne godine radnog staža kod poslodavca (privatni poslodavci, uprava...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija