Jump to content

Direktor i knjigovodja


jedna88

Preporučene objave

Zanima me, moze li vlasnik doo-a koji je ujedno direktor te jedini zaposlenik, sam sebi voditi knjige, bez da zaposljava knjigovodju? Ako moze, mora li imati polozen tecaj i certifikat ili je znanje dovoljno? Procitala sam puno razlicitih odgovora, pa vise ni u sto nisam sigurna. Zavrsavam ekonomski fakultet i nakon polozena 3 racunovodstvena kolegija, smjesno mi je upisivati tecaj koji traje samo 6 tjedana.

I jos, ako sam direktor firme, nemam jos zavrsen fakultet, nego se vodim pod SSS, kolika je minimalna placa koju sama sebi trebam isplacivati, a kolika je sa VSS?

Pa ako mi netko moze na sve odgovoriti, bila bih prezahvalna!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,možete. Zakon o računovodstvu ne definira stručnost osobe koja sama sebi vodi poslovne knjige.

 

Stručna sprema ovlaštenog knjigovođe/računovođe potrebna je jedino ukoliko se bavite tom djelatnošću tj.vodite poslovne knjige drugih komitenata jer ste tada odgovorna osoba za navedeno.

 

Ukoliko imate znanja da sami vodite svoje knjigovodstvo,niti jedan zakon Vam to ne brani, ali pazite, od teorije do praktične primjene istoga dug je put.

 

To Vam navodim iz razloga Vašeg sljedećeg upita, čiji odgovor bi ste trebali znati ako se mislite baviti vlastitim knjigovodstvom.

 

Odgovor imate ovdje:

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503323443&forum=22

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija