Jump to content

poslodavac otvorio novu firmu


Gordana31

Preporučene objave

Pozdrav. Može li me itko savjetovati? Naime, pokrenula sam na sudu ovršni postupak zbog neisplaćenih plaća (za 6 mjeseci). Sud je odradio svoj dio, blokada poslodavcu sjedi i dalje i od cjelokupnog iznosa uspjela sam naplatiti samo mali, majušni dio. Sljedeće dobijem informaciju da je poslodavac otvorio novu firmu i posluje preko nje, a u ovoj staroj nema nikakvih priljeva. I što da ja sad radim? Da pokrenem tužbu? Znam da je to kod nas očito normalna stvar, očito je i da nema pravog sustava kontrole, očito je da ima mnoštvo rupa u zakonu, itd. Izuzev toga svega, što mi je činiti, ima li netko pozitivnih iskustava? Je li moguće da firma i dalje posluje, a nema nikakvih priljeva na račun? Provjerena informacija je da nisu pokrenuli stečaj ni sličan postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gordana31 je napisao:

Pozdrav. Može li me itko savjetovati? Naime, pokrenula sam na sudu ovršni postupak zbog neisplaćenih plaća (za 6 mjeseci). Sud je odradio svoj dio, blokada poslodavcu sjedi i dalje i od cjelokupnog iznosa uspjela sam naplatiti samo mali, majušni dio. Sljedeće dobijem informaciju da je poslodavac otvorio novu firmu i posluje preko nje, a u ovoj staroj nema nikakvih priljeva. I što da ja sad radim? Da pokrenem tužbu? Znam da je to kod nas očito normalna stvar, očito je i da nema pravog sustava kontrole, očito je da ima mnoštvo rupa u zakonu, itd. Izuzev toga svega, što mi je činiti, ima li netko pozitivnih iskustava? Je li moguće da firma i dalje posluje, a nema nikakvih priljeva na račun? Provjerena informacija je da nisu pokrenuli stečaj ni sličan postupak.

 

 

Možete tražiti promjenu sredstva ovrhe na pokretnine, ali pretpostavljam da poduzeće vjerovatno nema nikakve imovine iz koje mi be mogli naplatiti. Nažalost neznam protiv koga bi mogli podignuti tužbu jer pravomočnu ovrhu imate na temelju koje ste se djelomično uspjeli naplatiti. Možete eventualno zaprijetiti bivšem poslodavcu kao odgovornoj osobi u poduzeču da čete podnijeti kaznenu prijavu protiv njega. Možda na taj nečin nešto uspijete postiči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz osobnog iskustva znam da se tu nemože ništa učiniti, podizanje tužbe je samo trošenje vremena i novca ako firma nema imovine ili novčanih priljeva, nažalost to je naša realnost i tako će biti dok se zakon ne promjeni.

 

Ili kao što je fakincina napisao, ako Vam nije uplaćivao doprinose možete mu zaprijetiti podnošenjem kaznene prijave jer za te stvari odgovara direktor tvrtke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija