Jump to content

branitelji PTSP = alkoholičari


Sova1

Preporučene objave

Neznam čemu se čudimo kad na samu spomen riječi branitelj ljudi na nas gledaju sa prezirom.Uza sve brojne epitete kojima su nas okitili izgleda da nam to nije dovoljno nego se kitimo i sami a za to se pobrinu čelni ljudi pojedinih udruga.

Tako je osvanula, u jedno lokalnom tjedniku Bjelovarski list,izjava predsjednika udruge PTSP-a grada Bjelovara Željka Neseka ,da su branitelji oboljeli od PTSP-a koji su počinili suicid svi bili pod utjecajem alkohola.Ako nas do sada još nisu nazivali alkoholičarima ,nevidim razloga zašto nebi,kad nas naši "predsjednici" tako kite i još se pobrinu da se to i putem medija ,za svaki slučaj da neostane među nama,proširi i dalje.

Svaka čast na širenju ugleda bolesnih ljudi.

Nažalost nama i našim najmilijima za ,nedaj Bože,nemože biti http://www.jutarnji.hr/oaza-luksuza-na-tajlandu/924244

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sova1 je napisao:

Neznam čemu se čudimo kad na samu spomen riječi branitelj ljudi na nas gledaju sa prezirom.Uza sve brojne epitete kojima su nas okitili izgleda da nam to nije dovoljno nego se kitimo i sami a za to se pobrinu čelni ljudi pojedinih udruga.

Tako je osvanula, u jedno lokalnom tjedniku Bjelovarski list,izjava predsjednika udruge PTSP-a grada Bjelovara Željka Neseka ,da su branitelji oboljeli od PTSP-a koji su počinili suicid svi bili pod utjecajem alkohola.Ako nas do sada još nisu nazivali alkoholičarima ,nevidim razloga zašto nebi,kad nas naši "predsjednici" tako kite i još se pobrinu da se to i putem medija ,za svaki slučaj da neostane među nama,proširi i dalje.

Svaka čast na širenju ugleda bolesnih ljudi.

 

Kako ti voliš reći taj je vjerojatno "istinski branitelj" još ktome predsjednik udruge,valjda on pozna svoje članstvo koje ga je biralo.Ako iznosi neistine kako ste ga izabrali tako ga i smjenite ako se snjim neslažete.

Naslov teme je mogao bit i drugčiji,manje provokativan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"-Kako ti voliš reći taj je vjerojatno "istinski branitelj" još ktome predsjednik udruge,valjda on pozna svoje članstvo koje ga je biralo.Ako iznosi neistine kako ste ga izabrali tako ga i smjenite osim ako se snjim neslažete.-"

 

 

Izrečica "istinski branitelj"nije moja,a što se toga tiče za mene postoje branitelji koji su branili domovinu srcem i bez računice i oni koji su je branili sa računicom-vikendaši ali neću o tome,njima na dušu.

Dotičnog nisam ni birao niti sam njegov član, a jeli to istina ili nije,nije ni bitno,jedno je sigurno,a to je da su ti ljudi bolesni i da ih treba zaštititi i pomoći im na bilo koji način,a ne prozivati ih po medijima u svrhu samopromocije od par redaka u lokalnim novinama.

Kažem samo da nama nemože biti ko nekima

http://www.jutarnji.hr/oaza-luksuza-na-tajlandu/924244

Što se naslova tiče ,u pravu si,trebao sam samo na kraju staviti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sova1-citat

 

Dotičnog nisam ni birao niti sam njegov član, a jeli to istina ili nije,nije ni bitno,jedno je sigurno,a to je da su ti ljudi bolesni i da ih treba zaštititi i pomoći im na bilo koji način,a ne prozivati ih po medijima u svrhu samopromocije od par redaka u lokalnim novinama.

 

Nisam ja pisao da si ga ti birao nego vi (netko je)a očito da takvima nije mjesto u nijednoj udruzi zato bi ga članstvo trebalo smjenit pa nek onda piskara u svoje ime a ne u njihovo.

Tema je provokativna,odusajem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisu oni krivi što su alkoholičari.država ima dala mirovine pa im dosadno u mirovini,piju a šta će drugo.Ja znam dvojicu koji nisu alkoholičari.niko ne ulijeva alkohol u njih,oni ulijevaju u sebe,a kao liječe se.Ako si bolestan liječiš se,ako se liječiš piješ tablete,ako piješ tablete nesmiješ alkohol.Dosta toga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isus je rekao ;tko nije griješio neka baci prvi kamen:Ja ne vidim šta je tu čudno što ljudi piju. Država im je dala mirovine ali bijedne,toliko bijedne da ljudi jednostavno ne mogu živjet od tih mirovina. Ljudi koji su sve dali za ovu državu a dobili su tako malo.Možda bi i ti pio da si na njihovom mjestu. Tebi je vjerojatno dobro.Ja ne pijem ,liječim se ali sam pio i svi koji su bili Branitelji pogotovo na prvoj crti ,velika večina je pila ali nisu ništa manje ljudi ,nisu alkoholičari,nisu besposličari,velika večina njih bi radila ali ne može zbog bolesti.Oni su i stvarali ovu zemlju pa ako su se neki i propili radi (ogromnih mirovina)neka, piju i liječe se. Bolje i tako nego da kradu i ubijaju se.Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Članovima i čitateljima .

Ja sam Nesek dragovoljac domovinskog rata , časnik HV umirovljen 2 puta ranjavan otac 4 malodobne dijece . Želim Vam pojasnit situaciju glede članka .

1. Nisu svi branitelji pijanci .

2. Niti su svi PTSP-ovci pijanci .

Ali u našoj udruzi koja broji 120 članova je bilo ljudi koji su si znali popit koju više i to uz tanblete a onda je fajer za cijelu obitelj . Rad svih udruga je javan i mi svoje stanje od nikoga ne skrivamo već kažemo kakova je situacija kod nas a sve u svrhu pomoći našim braniteljima .

Sam alkohol je bolest kao što neko reče ali i to se može sredit uz dobru volju i imamo čovjeka kao primjer u udruzi .

Osobno sam se povezao sa klubom liječenih alkoholičara koji se bore sa tim porokom i dogovorio sa njima da branitelji imaju zasebnu grupu i svog terapeuta kojeg svi oni poznaju i imaju povjerenja u tu osobu iz razloga da ne procuri van i da ih neko ne bih prozivao pijancima a sve u svrhu da se pomogne njima samim i njihovim obiteljima !

Sa terapeutima je također sve dogovoreno no od 10 članova koji su imali tih problema samo jedan je prihvatio i hvala Bogu riješio se tog poroka . I sve u svrhu što boljeg uklčjučivanja nas u našu zajednicu .

Svakom branitelju treba pomoć i udruge zbog toga postoje ali ako čovijek odbija pomoć kako mu pomoć ?

Činjenica je da unazad par godina par mojih suboraca je diglo ruku na sebe, trošili su tablete ali na žalost i alkohol .

Znam osobno što je Alkohol pio sam i ja za vrijeme rata ali kada sam ranjen i kada sam bio u toplicama

ne da sam pio lokao sam i dolazio u stadi kada sam se gubio a iamsam samo 22 godine . Strahota kroz koju sam prošao ne želim nikom a još k tome nisam pio tablete . Znam da sam nastavio piti sad me ne bih bilo a vjerojatno bih svojim postupcima ugrozio još nekog !

Ono najvažnije koje sam pomenuo novinaru je da molim branitelje da vrate minskoekspolzivna sredstva jer naš prijatelj da nije kod sebe imao bombu sad bih bio živ !

No to nije napisano .

Ujutro bih došao sebi i opet iz početka na žalost .

Mi smo kao udruga u tri navrata organizirali akcije IZBACIMO ULJEZA u suradnji sa MUP-om i odaziv je bio velik ljudi su svašta predali neke bombe su pirotehničari uništavali tako rekuć na licu mijesta jer nisu bile sigurne za transport .

U našoj udruzi su sve Dragovoljci ljudi koji su bolesni i želimo svojim članovima pružit najbolju skrb za njih i njihove obitelji što kroz Radnookupacionu terapiju što kroz Športske sadržaje .

Izvršni odbor udruge me podržao u izjavi i večina branitelja koje srećem svakodnevno kaže da je to u redu !

Jer što žele pojedinci ?

Žele nas Branitelje oboljele od PTSP-a prikazati kao : Besposličare , ljude koji su skloni ekcesima i kao pijance a to pojedinci upravo i rade ne svijesno samo ne možemo im pomoći ako to oni sami ne žele . Zamislite obitelj mala mirovina suprug ima PTSP ali nema HRVI status mala mirovina plača lijekove ,kladionica ali i troši alkohol supruga radi i plača sve režije i kredite a od te male mirovine ne vidi ni kune .Kako da ta žena i dijeca normalno žive ?

Pitamo se jeli to u redu ? I dali na takvo što trebamo okrenut glavu na drugu stranu ne treba tog čovjeka nekako potači treba ga diči , ali kako ?

 

Osijećao sam potrebu da Vam svima pojasnim oko izjave i još jedna stvar samo smo se mi oglasili kao udruga jer želimo tim ljudima pomoć a udruga ima u Bjelovaru masa .

Svima svako dobro , puno zdravlja što nam je najvažnije i razumjevanja u obitelji !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija