Jump to content

Kako se riješiti suvlasništva nad neuknjiž. nekretninom?


anonimna5

Preporučene objave

Suvlasnica sam nekretnine u 1/2 i željela bih se riješiti suvlasništva bilo darovanjem ili drukčije ( razvrgnućem), ali drugi suvlasnik to ne želi. Što mogu sama učiniti?

 

Naime nekretnina je u stvarnom posjedu drugog suvlasnika, a ja ne želim sudjelovati u režijskim troškovima koji nastaju.

Kako se legalno odreći suvlasništva i svim daljnjih troškova koji nastaju.., a pri tom ne tražim obeštećenje za nekretninu.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš problem baš nije jasan.

 

Ako pod režijskim troškovima mislite na komunalije, dužan ih je plaćati onaj koji ih koristi, isto kao i troškove redovnog korištenja i održavanja nekretnine (pretpostavljam da je kuća).

 

Kao suvlasnik dužni ste plaćati srazmjerni dio pričuve i investicijsko održavanje.

 

Ako nekretninu ne možete koristiti jer nije djeljiva, od suvlasnika koji je koristi imate pravo naplaćivati naknadu srazmjerno svojem suvlasničkom dijelu.

 

Dakle, ako ne postoje neki veliki predstojeći troškovi (npr. nekretnina nije u ruševnom stanju, ne prijeti kazna zbog bespravne gradnje ili nešto slično), vjerojatno bi bilo vrlo lako naći daroprimca. Uostalom, ako problem postavite ovako kako sam napisao i od suvlasnika zatražite plaćanje naknade, uz prijetnju tužbom, mislim da bi vam trebao biti vrlo zahvalan da mu darujete svoj suvlasnički dio.

 

Kod darovanja treba uzeti u obzir i plaćanje poreza, ako ne postoje uvjeti za oslobađanje od te obaveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija