Jump to content

OVRŠNI POSTUPAK ZABA- dug po tekućem računu i GoCard-u


Duzniknakvadrat

Preporučene objave

Pomoć ! :)

 

Naime, 2009 godine sam 7 mjeseci radila bez dobivanja plaće (znam, znam...) s tim da je poslodavac uvjetovao kada sam se zaposlila - 2007. da primam plaću u ZABA-i.

Kako sam 2009. ostala bez primanja ,ulazila sam sve dublje u minus na tekućem računu i GoCard-u.

S njihovim zateznim kamatama i opomenama ukupni dug je oko 11 000 kn.

Tekući račun - 5000 kn

GoCard - 6000 kn.

Čim sam prestala primati plaću išla sam na više dogovora u banku za otplatu duga na rate, nekoliko i pismenih zahtjeva koji su odbijeni.

Sada mi je stigao dopis od njihovih odvjetnika - gotovo 2 godine kasnije - predmet : OVRŠNI POSTUPAK.

ne bježim od plaćanja , ali nezaposlena sam i nemam nikakvih pokretnina niti nekretnina na mom imenu.

živim s majkom, a ovo je što me zanima...

Udajem se u SAD-e i zanima me hoće li me taj dug pratiti i tamo, tj. ne bih htjela da mom budućem suprugu opadne credit score ili ne daj bože još nešto gore.

ja bih slala novce iz SAD-a mami i ona bi uplaćivala na račun mog duga u ZABA-i.

Budući se s njima apsolutno ništa ne može dogovoriti,ja bih tako napravila, svaki mjesec bih poslala nešto novaca i uplaćivalo bi se.

 

dakle pitanje : Može li moj dug naštetiti mom budućem suprugu koji je pripadnik američke vojske i mora imati savršeno financijsko stanje zbog security clearence-a ?

 

Hvala Vam unaprijed svima ! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija