Jump to content

infarkt i HRVI


felix33

Preporučene objave

Branitelj sam dragovoljac u mirovini po općoj nesposobnosti za rad. Imam stalni HRVI 20% od prošle godine. Prošli mjesec sam doživio infarkt i sad sam na oporavku u kućnom aranžmanu jer na rehabilitaciju ne mogu do rujna??!!

Zanima me ako netko zna, imam li pravo tražiti povećanje invalidnosti temeljem infarkta odnosno koja je procedura.

Lijep pozdrav svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Felix33!Kao što sam ti odgovorio u prošlom postu vezano za dugotrajno čekanje na rehabilitaciju tako ću ti i sada odgovoriti na Tvoj upit vezano za povečanje invalidnosti zbog infarkta.Na veliku žalost infarkt miokarda sa ugradnjom stenta se ne priznaje kao bolest koja je posljedica DR pogotovo ne pošto si ga prebolio pred mj. dana.Pošto Ti imaš status HRVI-a trajno najbolje bi bilo da Tvoj doktor OP zatraži ponovno vještačenje na povjerenstvu zbog pogoršanja bolesti pa ako prodje, prodje iako mislim da (znam) komisija neče uvažiti bolest kao posljedicu rata.Moj ti je savjet probaj, probaj i preko pravnika u HVIDRI pa možda nešto i priznaju.Za sada ne zamaraj se,ne sekiraj se ako si pušač prestani pušiti ,drži se propisane terapije i odmaraj. Vjeruj mi da si kao i ja sretan,živ si a to je najbitnije.Kad se malo oporaviš onda češ lakše i sagledavati svoje probleme.Toliko.Svako dobro i čuvaj se. Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miner je napisao:

Poštovani Felix33!Kao što sam ti odgovorio u prošlom postu vezano za dugotrajno čekanje na rehabilitaciju tako ću ti i sada odgovoriti na Tvoj upit vezano za povečanje invalidnosti zbog infarkta.Na veliku žalost infarkt miokarda sa ugradnjom stenta se ne priznaje kao bolest koja je posljedica DR pogotovo ne pošto si ga prebolio pred mj. dana.Pošto Ti imaš status HRVI-a trajno najbolje bi bilo da Tvoj doktor OP zatraži ponovno vještačenje na povjerenstvu zbog pogoršanja bolesti pa ako prodje, prodje iako mislim da (znam) komisija neče uvažiti bolest kao posljedicu rata.Moj ti je savjet probaj, probaj i preko pravnika u HVIDRI pa možda nešto i priznaju.Za sada ne zamaraj se,ne sekiraj se ako si pušač prestani pušiti ,drži se propisane terapije i odmaraj. Vjeruj mi da si kao i ja sretan,živ si a to je najbitnije.Kad se malo oporaviš onda češ lakše i sagledavati svoje probleme.Toliko.Svako dobro i čuvaj se. Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

 

Samo da se nadovežem na pitanje.

 

Može li komisija smanjiti invalidnost,postotak, temeljem bolesti ( opća)koja je stečena trajno.(30 rat-70 van rata)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Draganec!Mislim da pošto Ti imaš trajno 30% rat- 70% mir a imaš opču nesposobnost za rad komisija može samo ili potvrditi ili povečati omjer rat-mir ako se u medjuvremenu pojavilo pogoršanje bolesti vezano uz DR. Možda i griješim,trebao bi o tome porazgovarat sa pravnikom u HVIDRI. Toliko. Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija