Jump to content

ovrha na 1/10 nekretnine ?


ivicazg

Preporučene objave

Poštovani,

Molim bih mišljenje u vezi pokušaja ovrhe na 1/10 nekretnine.

Radi se o tome da sam vlasnik 1/10 nekretnine u Zagrebu tj. u zemljišnim knjigama upisana je oranica veličine 177 čhv (u naravi postoji kuća - koja nije upisana u zem.knjigama).

Preostalih 9/10 nekretnine u vlasništvu je mog brata i majke (1/10 + 8/10).

 

Osobno sam izgubio spor na općinskom sudu (za dugovanje u iznosu više desetaka tisuća kuna..) te temeljem te presude ovrhovoditelj pokušava ovršiti moju 1/10 nekretnine radi naplate tog duga po presudi.., (ostalih 9/10 naravno nemoze jer te osobe nemaju veze sa sporom tj. velikim dugom koji se u presudi odnosi samo na mene..)

 

Mene zanima dali se uopce moze ovršiti i na koji nacin u praksi moze izgledati ovrha na 1/10 spomenute nekretnine tj. moze li ga sud odbiti jer se mozda nikako nemoze odrediti što je to 1/10 ? Ili ako se moze ovršiti dali ta 1/10 ide u prodaju te što moze uciniti eventualni kupac sa 1/10 nekretnine ? moze li uci novi vlasnik u posjed i eventualno nekako smetati ili sl ??

 

Unaprijed hvala na odgovorima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija