Jump to content

Nadogradnja garaze i prenamjena u stambeni prostor


dBlade

Preporučene objave

kuca je povrsine nekih 120m2, 4metra pokraj sagradena je garaza povrsine 6mx8m, izmedu garaze i kuce sazidan je zid i spojene su gredama te je tako napravljena terasa. Znaci fizicki su spojene...

Garaza ima gradevnu dozvolu,otac bi prepisao garazu na mene,te bi ja htio garazu prosiri sa jedne strane na velicinu 6m x 11m te gore napraviti mali stan od nekih 60-65kvadrata.

Dali je to pravno moguce,sto sve treba i kome se sve obratiti?

Koliko bi okvirno novaca trebalo za sve papire za tih 60kvadrata (selo,varazdinska zupanija)

 

 

Hvala na pomoci... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ah, pitajte za cijenu komunalnog doprinosa u vašoj općini ili gradu (plaća se za novogradnju, nema veze sa komunalnom naknadom, obračunava se po m3 nove gradnje).

Vodni doprinos iznosi 20 kn/m3 stambenog prostora.

 

Kao prvo, vi bi, u biti, išli u rekonstrukciju - dogradnju stambene građevine gdje bi se dogradila 1 stambena jedinica.

Za to postojeća stambena građevina treba imati dozvolu i treba biti izgrađena po toj dozvoli (i garaža isto, inače prvo ide legalizacija). Investitor je vlasnik nekretnine (vaš otac?). Koliko ja znam, ne može vam otac prepisati garažu na vas, možete jedino biti suvlasnici na nekretnini tj. građevnoj čestici.

Ovisno o bruto građevnoj površini izgrađenih zgrada na vašoj čestici nadležno upravno tijelo vodi postupak izdavanja rješenja o uvjetima građenja (do 400 m2 bruto) ili lokacijska dozvola i potvrda glavnog projekta (od 400 m2).

Susjedi su stranke u postupku.

A što se financija tiče:

- posebna geodetska podloga do cca 5000 kn,

- projekti kod ovlaštenog arhitekte cca 10 E/m2,

- komunalni doprinos x m3 nove gradnje,

- vodni doprinos 20 kn/m3 nove gradnje,

- upravne pristojbe do cca 1000 kn.

Okvirno.

Pa vi računajte...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija