Jump to content

kad je vjerovnik kriv


anjavito

Preporučene objave

zanima me da li je vjerovnik trebao sudu dostaviti novi br.tekućeg računa ako je stari,koji je upisan u pravomoćnoj presudi postao neaktivan(nepostojeći).Radi se o Obrtnoj štednoj banci,ovrha jamcima je postala pravomoćna 2004.a tek se 2007 počelo 1.jamcu plijeniti.Račun su promijenili 2006.godine.Meni je ovrha u firmu stigla 2010.sa starim brojem računa pa su moji morali zivkati i tražiti pravi br.Da li to utječe na valjanost ovrhe?Ako je obrtna dug 2005.stavila u stečajnu masu i nije obavijestila jamce o postojanju duga te nakon godinu dana izvadila dug iz st.mase i odlučila plijeniti od jamaca-ima li tu možda kakvih propusta?Da li se može tražiti obustava ako u banci već 3 mjeseca neznaju izračunati ukupni dug,nisu dali nikakav rok za plaćanje,ne žele meni jamcu dati ispis dosadašnjih svih uplata niti se žele dogovoriti da im isplatim preostali dug.

Molim pomoć!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije problem u mom računu,nego je vjerovnik promijenio broj svog računa.kad je nakon 6 godina od suda došla ovrha meni na plaću račun za uplatu nije bio važeći pa su moji tražili u firmi gdje da uplate.Nakon godinu dana što su mi skidali ovrhu,obrtna(vjerovnik) je otišla u prisilnu likvidaciju i opet su promijenili račun,pa su moji u firmi opet tražili na koji račun da uplate.I nitko temo sada ne zna kojiki je dug,niti hoće dati ispis dasadašnjih uplata,niti da se dogovorimo...Po tome mogu plaćati još 30 godina i dalje nitko neće znati kojiki je dug...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija