Jump to content

Prijeaz iz invalidske u starosnu mirovinu


sumaglica

Preporučene objave

Dobro veće,dali je moguće da se iz invaliske mirovine pređe u starosnu mirovinu,a ukoliko je ona povoljnija od invalidske mirovine,naime čekam riješenje upravnog spora zbog donešenog riješenja HZZMO koje mi je odredilo invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad u omjeru,rat-mir 20/80,bez HRVI,a sa statusom dragovoljca,napominjem da sam policijski službenik pa ukoliko sud ne uvaži tužbu dali je nakon pravomočnog riješenja moguće zatražiti mirovinu iz radnoga staža ukoliko če biti veča od invalidske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sumaglica je napisao:

Dobro veće,dali je moguće da se iz invaliske mirovine pređe u starosnu mirovinu,a ukoliko je ona povoljnija od invalidske mirovine,naime čekam riješenje upravnog spora zbog donešenog riješenja HZZMO koje mi je odredilo invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad u omjeru,rat-mir 20/80,bez HRVI,a sa statusom dragovoljca,napominjem da sam policijski službenik pa ukoliko sud ne uvaži tužbu dali je nakon pravomočnog riješenja moguće zatražiti mirovinu iz radnoga staža ukoliko če biti veča od invalidske.

 

Kolega! možda ovo shvatiš bez veze.

 

Ja bi na tvom mjestu sačekao zakonsku mogućnost ponovnog odlaska na komisiju.Najvjerojatnije uz popratnu dokumentaciju bi dobio OPĆU nesposobnost.

Što se tiće HRVI, ionako imaš koeficijent kao dragovoljac 1,85 zatim čin,ustrojbeno mjesto,ratni put.

 

Čudi me da radiš,odnosno imaš ovlaštenje pol.Ja kad sam odlazio u mirovinu 2000.skinuli su mi ovlaštenje,poslali u mirovinu zbog prof.nespos.(onda je bio čl.11 ako se ne varam,Zakona o državnim službenicima i namještenicima).Dobio solidnu otpremninu,a nakon 2 god.sam zatražio vještaćenje ( bio u bolnici Dubrava ZG)i dobio OPĆU.U međuvremenu 2005.dobio i status HRVI 30/70 TRAJNO!

I to je to.

Nisam najbolje potkovan do kakvih je sve promjena došlo u međuvremenu zakonski.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sumaglica je napisao:

Kolega Draganec hvala,ne radim više,budući da sam zbog oboljenja PTSP nesposoban za obavljanje poslova pol.službenika,a dok riješenje Upravnog suda ne bude gotovo i dalje se nalazim u radnome odnosu na osnovu čl.97.Zakona o policiji.

 

Sad mi je jasno!

 

Budi strpljiv sve če sjest na svoje mjesto.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija