Jump to content

ponovno vjencanje


SNEKI01061982

Preporučene objave

S obzirom da mi nitko nezna tocno odgovoriti vec me samo setaju i vele ne..Molim vas da ako tu netko zna odgovor na moje pitanje da mi pomogne..

Rastavljena sam tek mjesec dana i sada zelim sklopiti drugi brak za mjesec dana.

Vec duze vrijeme zivim s drugim covjekom i bebica je na putu pa moramo sve ekspresno.

Da li je moguce da sama prijavim vjencanje,s obzirom da je dragi zbog posla u inozemstvu i u nemogucnosti da ide samnom, i sto mi sve treba od papira??

Zena u kojoj je opcini dragi prijavljen veli da nemogu prijaviti vjencanje bez dragoga,tako da cemo sada pokusati u Zagrebu..

Ako bilo tko zna proceduru i kako bi to mogla rijesiti molim vas pomozite???? :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

poštovani

možda da vam pomognem

ako namjeravate sklopiti novi brak,a nakon razvoda nije prošlo barem godinu dana budite vrlo oprezni da vam nemi usljedio šok da kad se beba rodi nju zapišu pod prezime bivšeg supruga,jako se dobro informirajte na matičnom uredu na području gdje živite,da nebi doživjeli neugodnosti pa bi vaš novi partner morao posvojiti vlastito dijete a vaš bivši suprug bi vam se možda eventualno mogao osvećivati zbog toga i praviti vam probleme(teoretski)što i nije nemoguće.

A svakako vjenčanje morate prijaviti zajedno na matićnom uredu i oboje trebate ponjeti presliku osobne,osobne budućih vjenčanih kumova,i svoje osobne iskaznice

nadam se da sam vam barem malo pomogla

leila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oba bračna druga zajedno dolaze u matični ured prijaviti najavu za sklapanje braka. trebate osobne dokumente, nove izvatke iz matice rođenih iz kojih je vidljiv slobodan status i podatke o kumovima.

vaš budući svakako mora doći u RH kako biste zaključili brak, pa onda možete napraviti sve. rok za prijavu je 30-45 dana prije dana zaključenja braka, ali u osobito opravdanim situacijama, znaju izaći u susret po pitanju dužine trajanja roka. sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@malaguti,

upitopostavljačica je trudna i razvedena prije mjesec dana. Dakle, nikakvih godinu dana sada ne igra ulogu. Ocem djeteta se smatra majčinog muža ili bivšeg muža ako od razvoda braka do rođenja djeteta nije prošlo više od 300 dana.

 

Nadalje, u slučaju da biološki otac djeteta postane njen muž tek po isteku 300 dana od razvoda prethodnog braka, a dijete se rodi prije tog roka (što svakako hoće u ovom primjeru): trebalo bi osporiti očinstvo bivšem mužu, ali ne bi kako tvrdite "morao posvojiti vlastito dijete".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

člankom 54. Obiteljskog zakona određeno je da se djetetovim ocem smatra majčin muž ako je dijete rođeno za vrijeme trajanja braka, te nadalje, u prvom redu ukoliko dijete nije rođeno u braku, tijekom tristo dana nakon prestnka braka.

 

Članak 55. određuje da se, u slučaju kada se očinstvo ne može utvrditi na gore opisani način, isto utvrđuje priznanjem ili sudskom odlukom.

 

Ne znam koliko su skloni komplicirati u pojedinim općinama, ali teoretski, uzevši u obzir činjenicu da muž nema pravo na tužbu za razvod braka tijekom trudnoće supruge i do godinu dana djetetova života, odnosno da do razvoda u ovakvim slučajevima dolazi ili sporazumno ili tužbom od strane supruge, a zbog razloga, a koji mogu biti životne okolnosti slične prirode kao gornji primjer ( činjenica faktične zajednice života s ocem djeteta koja traje duže vrijeme), to ne vidim razloga da se kao otac djeteta ne upiše muž u vrijeme rođenja djeteta, što se dodatno može potvrditi i činjenicom priznanja očinstva.

 

Dobrodošla su sva druga obrazložena mišljenja i konkretni slučajevi iz prakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Nadam se da sam na pravom topicu...ako me ne prebace. Naime, mome dečku razvod ( tužba) traju već 3,5 g. Sud je užasno spor i nikako da riješe vrlo jednsotavan razvod ( djeca su odrasla +18) no supruga traži alimentaciju i slična prava. U zadnja dva zapisnika je donešena odluka o poništenju braka ali nema nikakve potvrde.Zadnje ročište je bilo u 2 mj. u kojem su tražili jedan podatak od tužene...pa se nadam da će se to riješiti čim prije. S obzirom da sam trudna ( 2 mjeseca) voljeli bi se vjenčati prije rođenja djeteta.Moj dečko nije vjenčan u Crkvi već samo u matičara. Postoje li neke zapreke da se vjenčanje obavi bez obzira na ovu situaciju ( znam čini će se užasno glupi pitanje) ali imali smo slučaj gdje je bila situacija vrlo slična pa je budući muž na kraju platio novčanu kaznu ( bigamija :) ) Hvala na pomoći! A.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, morat ćete pričekati pravomoćnost odluke o razvodu braka.

 

U protivnom - oboje bi mogli biti osuđeni za kazneno djelo dvobračnosti iz čl. 167. KZ-a - http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

 

Inače - činjenica da dijete možda neće biti rođeno "u braku", ni na koji način ne utječe na njegova prava, ukoliko vas to zabrinjava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa upravo u tom kontekstu sam i razmišljao. Da je u pitanju poništaj - ne bi išlo. Ovako - postoji mogućnost. Formalno zatražite od suda donošenje djelomične presude. Hoće li zahtjevu biti udovoljeno - vidjet ćete, jer u vašem slučaju sud nije u obvezi donijeti djelomičnu presudu (kao što je to recimo dužan učiniti u slučaju čl. 329. st. 2. ZPP-a).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekao je odvjetnik da ne može ići djelomična presuda jer je žena protutužbom tražila alimentaciju.

 

Pa upravo u tom kontekstu sam i razmišljao. Da je u pitanju poništaj - ne bi išlo. Ovako - postoji mogućnost. Formalno zatražite od suda donošenje djelomične presude. Hoće li zahtjevu biti udovoljeno - vidjet ćete, jer u vašem slučaju sud nije u obvezi donijeti djelomičnu presudu (kao što je to recimo dužan učiniti u slučaju čl. 329. st. 2. ZPP-a).
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitajte čl. 329. st. 4. ZPP-a. Inače, da raščistimo jedno - suci to ne vole raditi, a slučajevi u kojima su obvezni su izuzetno rijetki. Vjerojatno je na to mislio odvjetnik.
Ova sutkinja je užasna žena i od početka je pristrana pa se ne želimo mješati u odluku. Što bude biti će! Jučer je odvjetnik tražio zaključenje presude pa se nadam da će se uskoro i zaključiti! Nemam saznanja o tome...samo se mogu nadati da ne traje predugo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija