Jump to content

Zakon o obveznim odnosima


1306

Preporučene objave

samo kratko pitanje. Da li je u praksi izvedivo (znam što piše u Zakonu) da

"Članak 213, Smrću dužnika ili vjerovnika prestaje obveza samo ako je nastala s obzirom na osobna svojstva koje od ugovornih strana ili osobne sposobnosti dužnika"

Pitam to zato jer sam trenutno u sličnoj situaciji a nisam sigurna (kao ni mnogi) da je to u praksi tako.

hvala na brzom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je, ali to se odnosi na slučaj kad je dužnik osoba koja ima specifična znanja i vještina, pa nitko drugi umjesto nje ne može obaviti taj posao.

 

Školski primjer je kad naručite sliku kod slikara, pa on umre, te nitko drugi ne može umjesto njega takvu sliku naslikati.

 

Ako je druga ugovorna strana nešto platila toj osobi, postoji obveza vraćanja naravno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Imam jedno pitanje.

Radi se o dvije pravne osobe jedna bi drugoj ustupila na korištenje nekretninu bez novčane naknade.

Dali se može napraviti ugovor o ustupanju nekretnine ili to spada pod ugovor o posudbi ( s tim da se ne ugovara za određenu svrhu niti na određeni period pa bi se radilo o izmoljenoj posudbi)?

 

ako je to moguće dali onda osoba kojoj se posuđuje nekretnina ima pravo i obvezu plaćati režijske račune iako ti računi dolaze na osobu koja posuduje nekretninu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija