Jump to content

preostali godišnji odmor nakon isteka ugovora


stomp

Preporučene objave

Prvo pozdrav svima.

Ispričavam se unaprijed ako slična tema več postoji ali ja ju traženjem nisam uočio.

Radi se o slijedećem, zaposlio sam se na ugovor u banci sa početkom 02.11.2010 i ugovor mi ističe sad 30.04.2011 , dakle radi se o ugovoru na 6 mjeseci.

Kako imam pravo samo na 12 dana godišnjeg odmora(4 dana iz 2010 i 8 dana iz 2011) zanima me što sa preostalih 18 od ukupno 30?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi uopće nemate pravo na puni godišnji odmor već samo na razmjerni obzirom u kalendarskoj godini (imate 2, mj. u prošloj god. i 4 u ovoj)u kojoj ste ga stekli nemate uvjet 6 mjesečnog rada.

Razmjerni dio se određuje kao 1/12 godišnjeg odmora za navršenih mjesec dana, što otprlike iznosi cca 2 dana po mjesecu.

 

Kako je min trajanje god. odmora 4 tjedna što je preračunato u dane 20 radnih dana ili 24 ovisno da li se subote uračunavaju u trajanje god. odmora ili ne (ipak dođe na isto, 12 radnih dana bi bilo točno izračunato.

 

Ne znam zašto spominjete 30 dana g.odmora, pretpostavljam da je duže trajanje od propisanog određeno internim pravnim aktima poslodavca ili vašim ugovorom o radu, u kojem slučaju bi imali koji dan više, ali nikako pravo na puni god. odmor.

 

Ukoliko ga ne iskoristite prije isteka ugovora o radu koji prestaje po sili zakona, poslodavac vam je dužan isplatii naknadu umjesto neiskorištenog god. odmora.

 

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije točno pedala

 

(1) Radnik koji se prvi put zaposli ili koji ima prekid rada između dva radna odnosa duži od osam dana, stječe pravo na godišnji odmor određen na način propisan odredbom članka 55. i članka 56. ovoga Zakona nakon šest mjeseci neprekidnog rada.

 

(2) Privremena nesposobnost za rad, vršenje dužnosti građana u obrani ili drugi zakonom određeni slučaj opravdanog izostanka s rada, ne smatra se prekidom rada u smislu stavka 1. ovoga članka.

 

(1) Radnik ima za svaku kalendarsku godinu pravo na plaćeni godišnji odmor u trajanju od najmanje četiri tjedna.

 

(2) Maloljetni radnik i radnik koji radi na poslovima na kojima, uz primjenu mjera zaštite zdravlja i sigurnosti na radu, nije moguće zaštititi radnika od štetnih utjecaja, ima za svaku kalendarsku godinu pravo na godišnji odmor u trajanju od najmanje pet tjedana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ema55 je napisao:

Vi uopće nemate pravo na puni godišnji odmor već samo na razmjerni obzirom u kalendarskoj godini (imate 2, mj. u prošloj god. i 4 u ovoj)u kojoj ste ga stekli nemate uvjet 6 mjesečnog rada.

Razmjerni dio se određuje kao 1/12 godišnjeg odmora za navršenih mjesec dana, što otprlike iznosi cca 2 dana po mjesecu.

 

Kako je min trajanje god. odmora 4 tjedna što je preračunato u dane 20 radnih dana ili 24 ovisno da li se subote uračunavaju u trajanje god. odmora ili ne (ipak dođe na isto, 12 radnih dana bi bilo točno izračunato.

 

Ne znam zašto spominjete 30 dana g.odmora, pretpostavljam da je duže trajanje od propisanog određeno internim pravnim aktima poslodavca ili vašim ugovorom o radu, u kojem slučaju bi imali koji dan više, ali nikako pravo na puni god. odmor.

 

Ukoliko ga ne iskoristite prije isteka ugovora o radu koji prestaje po sili zakona, poslodavac vam je dužan isplatii naknadu umjesto neiskorištenog god. odmora.

 

 

Pozdrav.

 

Hvala na iscrpnom odgovoru.

Dakle,od strane poslodavca je sve regularno i ja kao takav nemogu ostvariti novčanu naknadu za preostali godišnji odmor?

Da napomenem,dobio sam rješenje o 26 dana za 2011 i 4 dana za 2010.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija