Jump to content

kako provaliti u vlastiti stan


youless

Preporučene objave

Imam stan u vlasništvu, međutim, u njemu nisam bila više od 40 godina. Naime, nakon smrti moga oca, šogorica je nasilno ušla u stan (u to vrijeme živjela sam u drugom gradu), promijenila brave i sudskom odlukom je dobila stanarsko pravo. U cijeloj toj raboti imala je potporu mog drugog brata koji živi u susjednom stanu.

 

Nedavno sam saznala da je šogorica (stanarka u mome stanu) umrla i, budući da je sada stan prazan, zanima me na koji način bih mogla (konačno) doći u posjed stana za kojeg uredno plaćam pričuvu. Bilo kakav kontakt s predstavnikom suvlasnika nije moguć jer je to upravo moj drugi brat s kojim zbog prijetnji, sudskih tužbi i kompliciranih obiteljskih odnosa nemam nikakvu vezu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čudno zar moraš nekoga moliti da te pusti u tvoju nekretninu

u gruntovnici izvadi vlasnički list .

ključar bez problema otvori vrata na traženje vlasnika nekretnine.

ili burgijom izbušiti cilindar

otvoriti vrata,postaviti novui cilindar i ponovo zaključati vrata. ili useli u stan.

stvari odbivšeg korisnika stana smjestiti u neku prostoriju.

 

čini mi se da tu ima još nešto

stan je u vlasništvu ili suvlasništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Činjenica je da je stan u mom vlasništvu i da ne postoji nikakvo suvlasništvo (iako je šogorica prije desetak godina podigla tužbu u kojoj je zahtijevala suvlasništvo i od tada nije plaćala nikakvu stanarinu). Stan je sada (ili bi bar trebao biti) prazan. Naravno, u 40 godina se skupilo još puno detalja ali oni zaista nisu bitni u ovom pitanju.

 

Dakle, dovoljno je ponijeti vlasnički list, odvijač i novu bravu, pozvoniti nekome da mi otvori ulazna vrata u zgradu, otvoriti vrata stana i zamijeniti bravu? Možda sam to trebala učiniti prije 40 godina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Epilog:

 

Hvala na savjetu, bovu, ali stvari ipak nisu tako jednostavne kako izgledaju. Sve što si rekao učinilo mi se jako logično i u redu, međutim, nisam računala s tim tko je "s druge strane" i s kim imam posla.

 

Dakle, bravar mi je rekao da je dovoljna osobna iskaznica jer on u svoj radni nalog upisuje OIB i to je dovoljno. Naime, na nalogu piše da je naručitelj zamjene brave odgovoran i da garantira da je on vlasnik stana. Ipak, ponijela sam i vlasnički list (za svaki slučaj). Došla sam sa sinovima i zamijenili smo bravu. Stan je bio prazan, a stariji sin je ponio fotoaparat i počeli smo slikati sve što smo zatekli u stanu. Nakon sat vremena, na vrata su pozvonili nasljednici bivše stanarke. Došlo je do naguravanja, netko od nasljednika je razbio staklo na vratima, sin je dobio posjekotinu iznad oka i nakon puno žustrih riječi i uvreda dogovorili smo se da u roku tjedan dana nasljednici iznesu sve stvari i zamijene prozor na vratima.

 

Moj jedini zaključak je da smo (prije svega) trebali pozvati policiju i zajedno s njima ući u stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbog čega niste pozvali policiju kad su se pojavili "nasljednici stanarke"

napali su vas u vašoj nekretnini

razbili staklo i nanijeli sinu ozljede.

da imaju kakvo rješenje od suda za korištenje stana

bili bi več u stanu .

ovakvim svojim postupkom pomrsili ste im račune

možda su i oni tražili neko rješenje da bi dobili stan.

 

ako imate svjedoke za događaj još nije kasno

podnesite prijavu policiji zbog fizičkog i verbalnog napada

oni su u Vaš stan mogli ći samo sa vašim odobrenjem.

neznate šta oni ustvari namjeravaju učiniti.

sa sinom ste trebali otići u hitnu da obrade ranu

a možda bi slučaj prijavili polciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija