Jump to content

kolika bi mi bila mirovina


joso-legija

Preporučene objave

pozdrav svim pravim braniteljima. Evo javljam se prvi puta na ovaj forum pa bi zelio da mi Mrljavac pokusa izracunati mirovinu. poslan sam u invalidsku mirovinu sa 28 godina radnog staza. Bio sam pripadnik SJP, nemam status dragovoljca niti HRVI. u SJP proveo 18 mjeseci na prvoj crti bojisnice u pricuvnom sastavu. rjesenje od HZZO doslo mi je na 700kn akontacije. od PTSP ljecim se od 7. mj. 2009. god. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joso-legija je napisao:

pozdrav svim pravim braniteljima. Evo javljam se prvi puta na ovaj forum pa bi zelio da mi Mrljavac pokusa izracunati mirovinu. poslan sam u invalidsku mirovinu sa 28 godina radnog staza. Bio sam pripadnik SJP, nemam status dragovoljca niti HRVI. u SJP proveo 18 mjeseci na prvoj crti bojisnice u pricuvnom sastavu. rjesenje od HZZO doslo mi je na 700kn akontacije. od PTSP ljecim se od 7. mj. 2009. god. Hvala.

 

S obzirom da nemaš status hrvi-a, nemoj se nadati mirovini većoj od 2000 kn do 2500 kn ( i to sam previše napisao ).

Kao što si napisao poslan si u invalidsku mirovinu i to najvjerojatnije punu civilnu, bez vojnoga djela odnosno djela mirovine koji bi se odnosio na oboljenje vezano uz rat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadnjim izmjenama zakona o pravima hrvatskih branitelja onemogućen je odlazak u mirovinu temeljem istoga zakona ukoliko branitelj nema ststus RVI-a.

Dakle, nema određivanja vojnog dijela (nema rat/mir), već se mirovina određuje sukladno općim propisima mirovinskog uz neke dodatke ukoliko bi određena mirovina bila manja od najmanje braniteljske.

Određuje ti se (prilikom invalidske mirovine) jedino da li se radi o općoj ili profesioalnoj nesposobnosti za rad (opća je nešto viša a u profesonalnoj smiješ i dalje sklopiti ugovor o radu te dobivaš plaću i 66% mirovine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Visina tvoje mirovime, prije svega će ti ovisit o tome da li češ dobit opću ili profesionalnu nesposobnost.

Nakon toga bitno ti je da li ti je prosjek primanja bio dobar ili loš. Sve u svemu ako ti izračun (npr. profesionalna + mala primanja) bude premali, onda ideš na minimalnu braniteljsku (puna minimalna braniteljska se računa kad napuniš 65 god. života).

 

Mislim da su ti kolege dobro rekle. Onako ugruba ja mislum da bi mogao imat između 2000 kn i 2500 kn.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija