Jump to content

Kako riješiti zdrvastveno osiguranje


Leopold

Preporučene objave

Član sam uprave trgovačkog društva i jedini vlasnik - društvo je u stečajnom postupku. Kao djelatnik i kao vlasnik dobio sam otkaz. Na socijalnom me ne žele osiugurati za zdravstveno kao nezaposlenu osobu, već traže da plačam doprinos za zdravstvo kao član uprave trgovačkog društva.. Ali je više nemam nikakve ovlasti, nisam uposlenik, firma nema novaca i da hoće a stečaj je u toku.

 

Molim vas pomoć. Kako razriješti moje zdravstveno osiguranje koje mi je potrebno radi ljekova.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Leopold je napisao:

 

Član sam uprave trgovačkog društva i jedini vlasnik.

 

Molim vas pomoć. Kako razriješti moje zdravstveno osiguranje koje mi je potrebno radi ljekova.

 

Hvala

 

Tako dugo dok si ovo što navodiš gore, samo i jedino možeš biti osiguran kako ti je to i ponuđeno, kao članovi uprave trgovačkih društava ako nisu obvezno zdravstveno osigurani po osnovi rada, kada to više neće biti slučaj tada se može i prijava podijeti na neku od drugih osnova osiguranja. Ne vidim načina da bi se moglo zaobići ovo što je propisano Zakonom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

 

Tako dugo dok si ovo što navodiš gore, samo i jedino možeš biti osiguran kako ti je to i ponuđeno, kao članovi uprave trgovačkih društava ako nisu obvezno zdravstveno osigurani po osnovi rada, kada to više neće biti slučaj tada se može i prijava podijeti na neku od drugih osnova osiguranja. Ne vidim načina da bi se moglo zaobići ovo što je propisano Zakonom.

 

Firma je u stečaju a postupak stečaja biti će vjerojatno po sistemu otvori-zatvori , nema stečajne mase a ja nemam sredstava pa od kuda da platim to zdrastveno osiguranje ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mišljenja sam da nije moguće da budete osnovani kao član uprave trgovačkog društva jer su Vaše ovlasti kao takvoga prešle na stečajnog upravitelja, dakle niste u radnom odnosu, a niti imate iakakvu funkciju u društvu, opcije:

- probajte uplatiti doprinos za zdrav. osiguranje (rekli ste stečaj će brzo završiti)

- čekajte završetak stečaja i brisanje društva (ne bi li otpala i ova druga osnova)

- uložite prigovor na postupanje zavoda za zdravstveno osiguranje (ovo nažalost traje predugo).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dioničar je napisao:

Mišljenja sam da nije moguće da budete osnovani kao član uprave trgovačkog društva jer su Vaše ovlasti kao takvoga prešle na stečajnog upravitelja, dakle niste u radnom odnosu, a niti imate iakakvu funkciju u društvu, opcije:

- probajte uplatiti doprinos za zdrav. osiguranje (rekli ste stečaj će brzo završiti)

- čekajte završetak stečaja i brisanje društva (ne bi li otpala i ova druga osnova)

- uložite prigovor na postupanje zavoda za zdravstveno osiguranje (ovo nažalost traje predugo).

 

 

 

- probajte uplatiti doprinos za zdrav. osiguranje (rekli ste stečaj će brzo završiti)

Koliki, kome, sa čega, račun je u blokadi ?

 

- čekajte završetak stečaja i brisanje društva (ne bi li otpala i ova druga osnova)

to će i u najboljem slučaju trajati bar 2 mjeseca

 

- uložite prigovor na postupanje zavoda za zdravstveno osiguranje (ovo nažalost traje predugo).

 

dugotrajno ali ispada jedino što mogu

 

a u biti cijelo vrijeme mjesec, dva ili više nemam nikakvo osiguranje :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija