Jump to content

Ministarstvo uprave - natječaj


zokac

Preporučene objave

Jeli netko zna koliko vremena prođe od objave natječaja u ministarstvu (konkretno ministarstvo uprave) pa do testiranja, i koliko prođe sveukupno vremena od objave natječaja do riješenja?

Prije par godina je to trajalo dosta dugo, mislim da duže od 6 mjeseci zanima me jeli se nešto promjenilo? :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Praksa je takva da od objave natječaja pa do testiranja i/ili intervjua prođe, u pravilu, više od mjesec dana, nikada manje. Koliko je vremena potrebno za donošenje rješenja (o prijmu u državnu službu i o rasporedu na radno mjesto), poznavajući našu administraciju sigurno je i za to potrebno više od mjesec dana. No, tu treba uzeti u obzir i rok od 15 dana za podnošenje žalbe protiv rješenja o prijmu u državnu službu koja odgađa izvršenje rješenja, i tek po konačnosti toga rješenja donosi se rješenje o rasporedu na radno mjesto (to ne vrijedi za donji primjer). U svakom slučaju, ne postoji neki jedinstveni, okvirni rok za sva ministarstva, jer na to utječu različite okolnosti, kao što su, npr. opseg literature potrebne za testiranje, provodi li se i testiranje i intervju ili samo intervju, broj radnih mjesta koja se popunjavaju natječajem, provodi li se natječaj za jedan ili više gradova i sl.

Npr., kada Ministarstvo pravosuđa objavi natječaj za prijam sudačkih i državnoodvjetničkih vježbenika, tada je sveukupno potrebno više od 6 mjeseci (zbog opsežne literature koju treba pripremiti za testiranje, velikog ili većeg broja kandidata koji se primaju na radna mjesta, i to u više gradova....).

 

U konkretnom slučaju, Ministarstvo uprave, testiranje možemo očekivati negdje u lipnju.

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam za koje radno mjesto trebaš...pa evo za vježbenika

 

 

3. STRUĈNI/A REFERENT/ICA – VJEŢBENIK/CA - 1 izvršitelj/ica na neodreĊeno

vrijeme

KABINET MINISTRA

OPIS POSLOVA (Izvod iz Pravilnika o unutarnjem redu Ministarstva uprave):

- vodi dnevni /tjedni/ mjesečni raspored državnog tajnika i informira državnog tajnika o svim

dogovorima, sastancima i drugim obavezama na početku svakog radnog dana te po potrebi i

tijekom dana;

- prima telefonske pozive za državnog tajnika i obavlja poslovnu korespondenciju;

- priprema putne naloge i vodi evidenciju o putnim nalozima;

- brine o predmetima koji su evidentirani i dostavljeni u rad službenicima sukladno propisima o

uredskom poslovanju.

PODACI O PLAĆI RADNOG MJESTA:

Plaću navedenog radnog mjesta čini umnožak koeficijenta složenosti poslova radnog mjesta, koji

iznosi 0,88 i osnovice za izračun plaće, uvećan za 0,5% za svaku navršenu godinu radnog staža, a

utvrĎen je Uredbom o nazivima radnih mjesta i koeficijentima složenosti poslova u državnoj

službi (»Narodne novine«, broj 37/01, 38/01 - ispravak, 71/01, 89/01, 112/01, 7/02 - ispravak, 17/03,

197/03, 21/04, 25/04 - ispravak, 66/05, 131/05, 11/07, 47/07, 109/07, 58/08, 32/09, 140/09, 21/10,

38/10, 77/10, 113/10 i 22/11), sukladno članku 108. Zakona o državnim službenicima i

namještenicima (»Narodne novine«, broj 27/01), a u svezi članka 144. stavka 1. točke a) Zakona o

državnim službenicima (»Narodne novine«, broj 92/05, 107/07 i 27/08).

IZVORI ZA PRIPREMU PROVJERE ZNANJA:

Test iz poznavanja osnova ustavnog ustrojstva Republike Hrvatske:

Pitanja kojima se provjerava poznavanje osnova ustavnog ustrojstva Republike Hrvatske temelje

se na sljedećim izvorima:

1. Ustav Republike Hrvatske (»Narodne novine«, broj 56/90, 135/97, 8/98 – pročišćeni tekst,

113/2000, 124/2000 – pročišćeni tekst, 28/2001, 41/2001 – pročišćeni tekst, 55/2001 – ispravak,

76/2010 i 85/2010- pročišćeni tekst)

Test provjere znanja bitnih za obavljanje poslova radnog mjesta:

Pitanja kojima se provjerava znanje potrebno za obavljanje poslova radnog mjesta za koje se

raspisuje javni natječaj temelje se na sljedećim izvorima:

1. Uredba o uredskom poslovanju (»Narodne novine«, broj 7/09)

2. Uredba o unutarnjem ustrojstvu Ministarstva uprave (»Narodne novine«, broj 118/09)

NAĈIN NA KOJI ĆE SE VRŠITI TESTIRANJE KANDIDATA/KINJA

Prvi dio testiranja sastoji se od poznavanja osnova ustavnog ustrojstva Republike Hrvatske.

Kandidatima/kinjama će biti podijeljena pitanja za provjeru znanja, koja su jednaka za sve

kandidate/kinje.

Drugi dio testiranja sastoji se od provjere znanje potrebnog za obavljanje poslova radnog mjesta za

koje se raspisuje javni natječaj. Kandidatima/kinjama će biti podijeljena pitanja za provjeru znanja,

koja su jednaka za sve kandidate/kinje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

vale1402K je napisao:

Objavljeni su pozivi za testiranje za radna mjesta pod red.br. 3.,9. i ne znam još koja...mene zanima pod red.br.9... :kavica:

 

i mene zanima red.br.9. i zamolila bih one koji imaju testiranje sad u petak da ukratko napišu tijek odvijanja testiranja, vidjela sam da će sve biti gotovo u jednom danu i vidjela sam da će između svakog područja testiranja biti odmor pa me zanima koliko će svako testiranje trajati te koliko će trajati odmor i hoće li se smjeti napuštati ministarstvo, jer isti dan prijepodne imam razgovor u drugom ministarstvu, cca pola sata udaljenog od ovog ministarstva pa me zanima bi li stigla na obje lokacije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Epikur je napisao:

pretpostavljam da imate razgovore u isto vrijeme za min. šumarstva. nazovite ih i probajte pomaknuti intervju jer se on obavlja i u pon, uto, a možda i u čet.

koja je literatura za testiranje za radno mjesto pod brojem 9?

 

da baš to ministarstvo, meni je u 11h razgovor,a i skužila sam da ministarstva ipak nisu toliko udaljena, navodno 10-15 min pješice

 

a litaratura za br.9:

Pitanja kojima se provjerava poznavanje osnova ustavnog ustrojstva Republike Hrvatske temelje

se na sljedećim izvorima:

1. Ustav Republike Hrvatske (»Narodne novine«, broj 56/90, 135/97, 8/98 – pročišćeni tekst,113/2000, 124/2000 – pročišćeni tekst, 28/2001, 41/2001 – pročišćeni tekst, 55/2001 – ispravak,76/2010 i 85/2010- pročišćeni tekst)

 

Pitanja kojima se provjerava znanje potrebno za obavljanje poslova radnog mjesta za koje se

raspisuje javni natječaj temelje se na sljedećim izvorima:

1. Zakon o drţavnim maticama (»Narodne novine«, broj 96/93)

2. Obiteljski zakon (»Narodne novine«, broj 116/03, 17/04, 136/04 i 107/07)

3. Naputak za provedbu Zakona o drţavnim maticama i upisu posvojenja u maticu roĊenih (»Narodne novine«, broj 26/08)

4. Zakon o osobnom imenu (»Narodne novine«, broj 69/92, 26/93 i 29/94)

5. Zakon o općem upravnom postupku (»Narodne novine«, broj 47/09)

6. Uredba o uredskom poslovanju (»Narodne novine«, broj 7/09)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija