Jump to content

T-Mobile ovrha


trivian

Preporučene objave

Situacija je ovakva, dobio sam rješenje o ovrsi, ali na roditeljsku adresu s koje sam vec dosta dugo odjavljen, a živim i prijavljen sam na drugoj. Može li mi to biti osnova za žalbu? U ponedjeljak bih trebao to poslati/odnijeti pa da znam.

 

Druga stvar su računi, spletom okolnmosti (prestao sam raditi) imao sam 2000 kn neplaćenih računa i u razgovoru sa operatoricom na Službi za korisnike dogovorio da plaćam koliko ću koji mjesec moč i tada sam tih 2000 kn skinuo na 600... Nakon nekog vremena su mi poslali 3 računa od oko 100 kn, kao za prestanak pretplate, što mi je malo poremetilo ritam placanja pa mjesec-2 nisam ništa platio (ali tada starno nisam ni mogao)... I eto, sad mi je javni bilježnik poslao račun za 1000 kn T-Mobile-u, 1000 kn njima. Stvarno sam ljut, ako smo se dogovorili šta tuže... Najradije bi plato da se rješim toga, al trenutno ne mogu.

 

Pa ponavljam, mogu li se žaliti.. i malo sve odgoditi... Uostalom ovrhu trebaju raditi meni a ne roditeljima...

 

Računi su 6 i 7 mjesec + ova 4 sada, pa bili mogao i prva 2 otjerat u ovrhu?

 

Kako da sastavim žalbu? Vidim nekima se savjetuje da ne "priznaju dug" u žalbi ako je pokušavaju odvest do zastare?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne računajte na zastaru ako su računi za 6 i 7 mj. prošle godine jer je već podnesen prijedlog za ovrhu.

roditelji nisu bili dužni podići pošiljku, niti vi, jer je dostavljena na krivu adresu, nemate tu nekih osnova za žalbu. trebalo je odbiti prihvat pošiljke, roditelji su trebali reći da ste odselili negdje i pismeno bi se vratilo pošiljatelju s naznakom "odeslio na nepoznatu adresu" i tu bi dobili na vremenu.

Dovoljno je da u žalbi napišete da osporavate postojanje duga.

provest će se parnični postupak, dobit ćete jos vece troskove postupka i odvjetnika i sve cete to morati platiti.

nazvati odvjetnika i dogovriti nacin otplate, mozda vam daju neke rate.

svakako napisati zalbu da dobijete na vremenu jer do pokretanja parničnog postupka mozda nesto dogovrite s drugom stranom pa cak i platite dug, te do istog nece ni doci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija