Jump to content

zaostaci alimentacije?


ksenijaboni

Preporučene objave

pravomoćna presuda 23 lipnja 2010.na kaznu zatvora pod uvijetom da po čl 68 kz da u roku 12 mj plati iznos ....koji je uskraćen za 4 g ,te dfa ubuduće uredno plača uzdržavanje. rok samo što nije prošao(23 .6 2011.)znam da treba obavijestii sud da od toga nije ništa izvšeno al pitanje što sa zaostacima kao do njih na koji način???????inaće dijete dobiva alimentaciju od države.hvala unaprijed zaboravih reći otac nema nekretnina živi kod svojih roditelja i ne radi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

poštovanje, nastvak moje sapunice ,napokon pravomoćna presuda za izdržavanje zatvorske kazne, radi neplačanja alimentacije. i naravno sljedeće pitanje??????? pošto nema imovine( u obrazloženju presude stoji da nema nekretnina ni pokretnina, nije zaposlen bez primanja ) otac nije platio alimentaciju,koji je slijedeći korak 1. da li moram prvo podnjeti tužbu ili zahtjev za ovrhu.ili mogu odmah podnjeti tužbu protiv bake i djeda za uzdržavanje jer mi u 12. mj ove godine prestaje privremeno uzdržavanje od centra za soc. rad-

s poštovanjem do sada ste mi mnogo pomogli hvala :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za plaćanje doprinosa za uzdržavanje djeteta sud može odrediti obvezu bake i djeda, ali samo od datuma podnošenja zahtjeva i uglavnom u iznosu polovice onoga što bi plaćao otac. Bojim se da novčanu ovrhu zbog neplaćanja oca ne možete tražiti na imovini bake i djeda ako niste ni podnijeli zahtjev da oni plaćaju doprinos, a kako otac nema imovine, bojim se da na taj način nećete uspjeti ostvariti pravo djeteta na uzdržavanje.

Molim da me netko ispravi ako su ove informacije krive.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija