Jump to content

Naknadno pronađena nekretnina?


Draganec

Preporučene objave

Poštovani!

 

Sklopljen ugovor o dosmrtnom uzdržavanju.Sve uredno rješeno i kod bilježnika i od strane suda.

 

Međutim naknadno smo pronašli 1 jutro zemlje (oranice) koja glasi na pok.majku primatelja uzdržavanja.

 

Jedini nasljednici iza primatelja uzdržavanja sam ja i moj bratić koji je spreman potpisati da se odriće navedene oranice,a i primatelj uzdržavanja je voljan potpisati da oranica glasi na mene kao davatelja uzdržavanja.

 

Kako postupiti?

Koliko dugo traje sam proces?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pretpostavimo da je primatelj uzdržavanja još živ ?

Trebali bi pokrenuti ostavinski postupak iza majke primatelja uzdržavanja (ako je on jedini nasljednik to je jako jednostavno) ili postupak za naknadno pronađenu imovinu što također nije problem.

postupci se pokreću na sudu prema prebivalištu majke primatelja uzdržavanja.

 

Kad to riješite možete

-napraviti dodatak postojećem ugovoru ili,

- sukladno dogovoru sa eventualnim sunasljednicima, (btaatićem, odnosno nećakom primatelja uzdržavanja?) na ostavinskoj raspravi koja bude iza primatelja uzdržavanja on se može odreći svoga dijela nasljedsta koje mu po zakonu bude pripadalo i vi ćete biti utvrđeni jedinim nasljednikom i vama će se uručiti ta nekretnina.

- ili da vam primatelj uzdržavanja darovnim ugovorom daruje tu nekretninu.

 

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija